Kalashnikov, Rus askeri ve polisi için elektrikli motosiklet üretecek [Video]

Mikhail Timofeyevich Kalashnikov, Sovyet general ve silah tasarımcısı. Kalashnikov silahlarının tasarımcısı.

Kalashnikov şirketi, en çok bilinen AK-47 saldırı tüfeği ve diğer askeri silahların üreticisi olan Rus savunma devidir. Kalashnikov, yeni elektrikli motosikletlerini Moskova yakınlarındaki 2017 Uluslararası Askeri Teknik Forumunda açıkladı.

Motosikletler, Kalashnikov’un bir yan kuruluşu olan Rus motosiklet üreticisi IZH tarafından inşa ediliyor. Kentsel polis güçleri için karayolu süper moto şeklinde ve ordu için bir off-road (dirt bike) modeller üretecek. Kalashnikov, Rusya’da 2018 Dünya Kupası sırasında 50 polisin elektrikli motosikletini kullanacağını açıkladı. 

Polis modeli, yaklaşık 150km (93 mil) hıza ulaştığı söyleniyor. Modeller hakkında fazla bilgi verilmemiş. Bu yılın başlarında, ABD ordusunun da elektrikli bir motosiklet üretmek için çalıştığı haberi duyuldu. Alta Redshift MX elektrikli off-road motosikletine dayanan SilentHawk, 170 mil menzile sahip olacak. Ayrıca bir sonraki prototip, askerlerin çeşitli yakıtlar kullanarak daha uzun görevlerde motosikletleri şarj etmelerini sağlamak için sökülebilir çok yakıtlı bir jeneratörü içerecek şekilde üretilecekmiş.

Elektrikli off-road motosikletlerin, neredeyse tamamen sessiz motorları ve olağanüstü yakıt verimliliği de dahil olmak üzere, askeri uygulamalar için birçok avantajı vardır. Rus ve ABD askeri güçlerinin yeni teknolojiyi nasıl geliştirdiğini ve nasıl uygulayacağını görmek ilginç olacaktır.

POLİS VERSİYONU

ASKERİ VERSİYONU

Bunları da sevebilirsiniz