Johann Zarco KTM ile İki Yıllık Anlaşma İmzaladı

KTM, Johann Zarco ile 2019 ve 2020 sezonları için iki yıllık sözleşme imzaladıklarını açıkladı.

Johann Zarco Monster Yamaha Tech3 takımından ayrılıp, yoluna KTM ile devam ediyor. Bu seçim Zarco için bir risk olabilir. İlk yılında şaşırtıcı bir gelişme kaydeden KTM RC16, ilk 10’un hemen arkasında yer alıyor.

MotoGP Duyurusu

Red Bull KTM Factory Racing, ilk Red Bull Rookies Kupası şampiyonu ve şu anki MotoGP yıldızı Johann Zarco’nun 2019 ve 2020 FIM Dünya Şampiyonası sezonlarında KTM RC16’ya bineceğini açıkladı.

27 yaşındaki MotoGP pilotu, iki kez Moto2 Dünya Şampiyonluğu (Grand Prix yarışlarının en başarılı Fransız binicisi) unvanına sahip.

Red Bull KTM Factory Racing, Johann’u Orange’a geri getirdiği için heyecanlı durumda. Önümüzdeki iki yıl boyunca KTM RC16’da Pol Espargaro ile birlikte mücadele verecek.

Pit Beirer (KTM Motorsporları Direktörü):

“MotoGP’de büyük bir adım atmak istiyoruz. İlk iki yıl projeyi oluşturmak ve hızlandırmakla ilgiliydi. Her zaman mümkün olan en iyi binicilere sahip olmak istersiniz ve Johann’un uydu makinelerindeki fabrika adamlarını yenmesi ve sürekli olarak ön sırada yer alması, güçlü bir savaşçı olduğu anlamına gelir. Johann gibi bir biniciyle bir sonraki seviyeye ulaşabileceğimize eminim. ”

Önümüzdeki sene için tamamlanan transferler; 

https://twitter.com/btsportmotogp/status/991974271340765186

Bunları da sevebilirsiniz