Jawa yeni motosiklet modelleriyle geri döndü!

Yepyeni Jawa motosikletleri az önce Hindistan’da tanıtıldı. Yeni Jawa modellerinde, 293cc’lik 27 beygir gücünde motor bulunuyor. 

Jawa’nın Hindistan’da yaptığı resmi lansmanda, üç model piyasaya sürüldü. Yeni modeller, Jawa, Jawa 42 ve Perak olarak adlandırılıyor. Perak hariç diğer iki modelde satışa sunulacak. Perak şimdilik konsept bir motosiklet olarak gözüküyor, belki daha sonra üretimde görülebilir.

Hindistan’lı şirket Mahindra’nın desteğiyle yeniden hayata dönen Jawa’nın artık motosiklet dünyasında büyük bir ses getireceğini düşünüyorum. Yeni modelleri incelediğimizde, daha iyi bir yapı, daha fazla güç ve daha düşük ağırlık merkezine sahip olduğu görülüyor. Yuvarlak far, çamurluklar ve yakıt deposunun şekli size eskileri hatırlatacaktır. 

Mekanik olarak modellerin altında modern ve yeni bir motor bloğu bulunuyor. Modeller, 27 bhp güç ve 28 Nm tork üretiyor. 293 cc’lik tek silindirli, sıvı soğutmalı bir motora ve 6 vitesli şanzıman sahip.

Yeni Jawa modellerinde, ön tarafta 280 mm diskli fren ve arkada ise 153 mm’lik tamburlu fren tertibatı bulunuyor. Model frenleme sisteminin bir parçası olarak önde tek kanallı ABS özelliğine sahip. Ağırlığı 170 kg ve sele yüksekliği 765 mm’dir. Ayrıca 1,369 mm dingil mesafesi ve 14 litrelik yakıt deposuna sahiptirler. Jawa Perak konsepti de, Jawa ve Jawa 42 ile benzer bir motoru kullanıyor. Fakat biraz daha büyük bir hacime sahip. (332 cc, 30 hp güç ve 31 Nm tork)

Jawa modeli Siyah, Gri ve Maroon olmak üzere 3 renk ile satışa sunulacak. Jawa 42 ise, 6 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak. Jawa yeni modeller için Hindistan’da ön siparişleri açmış. Dünyada ve Ülkemizde satışa çıkması için biraz daha bekleyebiliriz.

Jawa Fotoğraf Galerisi

Jawa 42 Fotoğraf Galerisi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap