Jawa 293cc tek silindir motor ile geri dönüyor!

Jawa geri geliyor. 1929 yılında kurulan Çek markası, hala bazılarımızın sahip olduğu birçok motosiklet üretti. Yıllardır yeni bir model üretmeyen Jawa, şimdi Hindistan’lı Mahindra’nın desteğiyle geri dönmeye hazırlanıyor.

Hindistanlı şirket, Hindistan ve diğer pazarlardaki bağlı ortaklığı olan Klasik Efsane markalar, aracılığıyla Jawa markasını kullanmak için bir lisans aldı. Jawa’nın Hindistan’da uzun ve büyük bir geçmişi vardır. Mahindra destekli Jawa motosikletleri, retro görünümlü 293cc tek silindir motor ile güçlendirilecek. Motor dışardan, klasik eski Jawa iki zamanlı motorları gibi görünüyor, ancak 27 hp güç ve 28 Nm tork ürettiği iddia edilen modern, İtalyan tasarımına benzer dört zamanlı sıvı soğutmalı DOHC bir motor. Bununla birlikte, modern zamana ayak uydurarak, 2020 yılına kadar BS6 (Hindistan emisyon normları) düzenlemelerini karşılamaya hazır yakıt enjeksiyonu var. Jawa’daki yeni motor, 6 vitesli bir şanzıman ile birleştirilecek.

Yeni motosikletlerin nasıl görüneceği henüz bilinmiyor ama 15 Kasım’da bir tanıtım lansmanı yapılacak, o zamana kadar bekleyin.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap