İtalyan Motosiklet Üreticisi, “Cagiva” Geri Dönüyor!

MV Agusta, Cagiva’yı Elektrikli Motosiklet Markası Haline Getiriyor.

Cagiva, ilk olarak 1978 yılında motosiklet sektörüne girmiş ve hem Grand Prix yol yarışlarında hem de off-road yarışlarında yarışmıştır. Özellikle 1990 ve 1994 yıllarında Dakar Rallisini Cagiva Elefant ile kazanmıştır.

İtalyan markası uzun süredir durgundu. Ve artık Cagiva, elektrikli off-road bisikletleriyle geri geliyor. İlk prototiplerin bu sonbaharda EICMA’ya gelmesi bekleniyor. Haber, Cagiva markasının sahibi olan MV Agusta’nın CEO’su Giovanni Castiglioni tarafından 2018 Brutale 800RR için yapılan basın açıklamasında duyuruldu.

Cagiva, 1985’te Ducati’yi satın almıştı. Takip eden yıllarda Moto Morini , Husqvarna ve 1991’de MV Agusta’nın haklarını satın almaya devam etti. Cagiva, 1996 yılında Teksas Pasifik Grubuna Ducati’yi sattıktan sonra, MV Agusta’nın birincil marka haline gelmesiyle yeniden yapılandırıldı.

Cagiva o zamandan beri sessizdi, ama şimdi geri dönüş için hazırlanıyor. Marka, off-road motosikletlerine odaklanarak geri geliyor. Castiglioni, güç aktarma organları ve teknoloji hakkında fazla bilgi vermedi, ancak yeni Cagiva’nın Alta Motors’un e-bisikletlerine benzeyen hafif elektrikli off-road motosikletleri ve hatta şu anda yeniden dirilen Bultaco tarafından üretilenler elektrikli dağ motosikleti üretmesi bekleniyor.

MV Agusta , Mito , Elephant ve SST gibi çeşitli pazarlarda hala aktif markalara sahiptir. Muhtemelen yeni Cagiva modelleri bu isimlerden en az birini yeniden diriltecektir.

Bunları da sevebilirsiniz