Isle Of Man TT haberleri: McGuinness Norton için yarışacak!

2018 Isle Of Man TT yarışının en son haberi;  McGuinness Honda’dan Norton’a geçti.

Isle of man TT’nin 23 kez şampiyon olmuş pilotu McGuinness’in, spekülasyon ve söylentilerin haftalarca devam etmesinden sonra, 2018 Isle of man TT‘sinde Norton için yarışacağı doğrulandı. McGuinness-Norton bağlantıları bir süredir devam ediyordu.

Yarışçının geçtiğimiz yıl North West 200’de geçirdiği korkunç kazanın sonrasında, TT’ye bir İngiliz markası ile devam etmeye karar verdi. Kazanın ardından konuşan 45 yaşındaki pilot şunları söyledi;

McGuinness, “Kazadan sonra sersemlemiştim sırtımda ve bacağımda büyük ağrılar vardı, yeniden motosiklete binip gidebilecekmişim gibi olup olmadığımı bilmiyordum”

“Kariyerimi böyle bir kaza ile bitirmek istemiyordum. Uzun süren bir iyileşme süreci oldu. Son birkaç haftadır normale dönmüş durumdayım. Aralık ayı sonlarında doktorumu görmeye gitmiştim ve bana 30 yaşında biri gibi iyi olduğumu söyledi. Kendimi çok daha iyi hissediyorum. Aklım motosiklette ve gitmeye hazırım, nihayetinde tünelin sonunda bir ışık görebiliyorum ama bu Norton anlaşması ile tamamen tekrar şarj oldum. Kesin bir değişim için hazır bekliyordum ve bu anlaşma ile her şey yoluna girmeye başladı. Stuart‘la yaptığım ilk toplantıdan sonra fabrikayı da görmüş oldum. Geçen seneye göre daha iyi bir motosiklet olduğunu öğrenmek için Norton’un makinesini incelemeye de zamanım oldu.” dedi.

Bu yıl yapılacak Isle Of Man TT yarışını sizler için takip ediyor olacağız. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz