İlk Detaylarıyla Ducati Streetfighter V4 Prototipi!

İtalyan üretici Ducati, Panigale serisinde bulunan 1100 cm³ Desmosedici Stradale V4 motorunu yeni Naked modeli Streetfighter V4 için hazırlıyor.

Dün Ducati Motor tarafından paylaşılan prototip Streetfighter V4 resimleri tüm Ducatisti camiasını hareketlendirmiş durumda. Öncelikle şunu belirtelim ki, yeni Ducati Streetfighter V4’ün asıl üretim modelini görmek için Kasım ayında yapılması beklenen 2019 Ducati World Premiere etkiliğini beklemeliyiz.

Ducati Motor yeni Streetfighter’ı test etmek ve prototipi halka açık bir şekilde göstermek için 30 Haziran’da yapılacak ünlü tırmanma yarışı Pikes Peak International Hill Climb’a götürecek ve yarışta rekor sahibi olan Carlin Dunne’ya kullandıracak.

Ducati Motor dün yaptığı duyuruda, Streetfighter V4’ün üretim modelini EICMA 2019 fuarında göreceğimizi ve modelinin Mart 2020’ye kadar bayilerde olacağını belirtmiş.

Genel Bakış

1100 cm³ Desmosedici Stradale V4 motoruna sahip olacağını söylediğimiz yeni Streetfighter V4’ün aşağıda görebileceğiniz prototip resimlerinde oldukça ilgi çekici parçalar bulunuyor. Panigale V4 serisinde olduğu gibi, yeni Streetfighter’da da, Standart ve S versiyon gibi iki farklı model görebiliriz.

Örneğin S versiyonunda prototipte bulanan Akrapovic egzoz gibi veya magnezyum jantlar ya da daha üstün özellikli Öhlins süspansiyonlar olabilir. Kawasaki Z1000’deki kafa tasarımına benzettiğimiz gözleri bulunan prototip model, her iki yanda da bulunan ikişer adet aerodinamik kanatlarıyla olayı daha da kızıştırmış.

Aerodinamik kanatlar fikri, bu yıl piyasaya sürülen Panigale V4 R‘den alınıp konulmuş olabilir. İlk Aprilia ve Ducati ile Superbike legal yol motosikletlerinde görmeye başladığımız aerodinamik kanatçıkları, yeni Streetfighter V4 ile Naked motosikletlerde de görmeye başlayacağımız anlamına gelebilir.

Centro Stile Ducati tarafından tasarlanan Streetfighter V4 hakkında haberlerden anından haberdar olmak için sosyal medyada @motorcuengin’i takip edin…

Kaynak: Ducati

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap