İki yeni Harley-Davidson 1200cc Sportster serisi

Sportster serisine iki yeni kardeş eklendi

Model yelpazesini genişletme mücadelesinde olan Amerikalı üretici Harley-Davidson, 1200cc Evolution motoru tarafından desteklenen iki yeni Sportster’ı piyasaya sürdü. Yeni modeller Iron 1200 ve Forty-Eight Special.

İki yeni modelin merkezi parçası, 96 Nm tork üreten 1200cc hava soğutmalı Evolution motorudur. Bildiğimiz Sportster 883 motorunun 68 Nm tork ürettiğini düşünürsek, iyileştirme büyük bir bonus olmuş.

Yeni Iron 1200’de öne çıkanlar; siyah mini-ape handlebars gidonları ve bir hız ekranıdır. Yakıt deposu, yeni grafikleriyle retro bir görünüme sahip olmuş. Iron 1200, bir Cafe solo sele içeren tek kişilik motosiklet olarak tasarlanmış.

Yeni Forty-Eight Special daha büyük lastikler ve tallboy gidonlar ile daha kaslı bir görünüme kavuşmuş. Her iki model de üç farklı renkte geliyor, benim favorim Forty-Eight Special.

Harley’in yeni 1200 serisinin ana rakibi, Indian Bobber ve Triumph’un en son sürümü olan Bonneville Speedmaster’dır. Dolayısıyla, HD’nin yeniden rekabetçi hale gelmesinin zamanıydı. 

Bunları da sevebilirsiniz