Honda X-ADV güç kaybı sebebiyle geri çağrılıyor!

Honda’nın SUV Scooter modeli X-ADV, önemli bir sorun yüzünden geri çağrılıyor. Bu geri çağırma ile ilgili Honda tarafından yayınlanan resmi bir geri çağırma bildirisi olmasa da, bu sorunu yaşayan X-ADV sahiplerinin, en yakın Honda Motosiklet bayisine gitmesini öneriyoruz.

Gelelim X-ADV’de yaşanan soruna, MCN’nin haberine göre, sorun PTC kontrol modülünün aşırı ısınmasından ortaya çıkmış. Eğer bu modül ısınırsa, ECU’nun güvenli moda geçmesini ve otomatik vites değişimini engelleyebilir. Aynı zamanda bir güç kaybına da yol açabilir.

PTC nedir?

PTC ( Positive Temperature Coefficient ) PTC (Sıcaklıkla direnci artan termistör) Bulunduğu ortamın veya temas ettiği yüzeyin sıcaklığı arttıkça elektriksel direnci de artan elektronik devre elemanlarıdır. Isıyla doğru orantılı olarak direnci artar.

Bu sorun 2018 model yılı Honda X-ADV modellerini etkiliyor. Geri çağırmaya kaç adet X-ADV’nin dahil olduğu henüz bilinmiyor.

Honda X-ADV bir scooter olmasına rağmen, Honda’nın DCT şanzıman sistemine sahip. Diğer maxi-scooter’ların sadece hayal edebileceği dinamik bir sürüş sunabiliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap