Honda ortağı Mugen, 2018 için elektrikli yarış motosikletini tanıttı

Mugen Shinden 2018 Elektrikli Superbike

Japon elektrikli motosiklet üreticisi ve Honda ortağı olan Mugen, yedinci yılında Isle of Man’daki TT Zero sınıfında kullanılması planlanan elektrikli süper motosikleti piyasaya sundu. Shinden Nan, Mugen’in 2014’ten bu yana şirket tarafından yönetilen TT Zero etkinliğinde öncülük edecek.

Tourist Trophy elektrik sınıfı ilk olarak 2009 yılında TTXGP olarak tanıtıldı ve Team AGNI’nin yarışçısı Rod Barber tarafından kazanıldı. 2010 yılında, etkinliğin adı TT Zero olarak değiştirildi. Mugen, elektrikli sınıfta Honda’nın ortağı olarak görev yapan ve geleneksel Honda yarışçısı olan John McGuinness ile 2012 yılından itibaren yarışa katılmaya başladı.

Shinden Nan motosikleti için, 23 kez TT kazanan John McGuinness de dahil olmak üzere üç Mugen yarışçısı olacak. 

Mugen Shinden Nan modeli geçen yılki Shinden Roku’dan pek de farklı değil. Motosikletin özellikleri 2017 Shinden Roku ile aynı ve her iki motosiklet de, iddia edilen 248 kg ağırlık, aynı 160 hp maksimum gücü ve 210 Nm tork da dahil olmak üzere aynı boyutları paylaşır. Geçen yılki modelde olduğu gibi, şasi karbon fiber monocoque’dur. Genel şekli Shinden Roku’ya benzese de, Shinden Nan’daki tek görünür değişiklik, aerodinamik olmuş.

Mugen bu yıl, TT Sıfır yarışlarında üç adet Shinden Nan motosikletini yola çıkaracak. Pilotlar John McGuinness ve Bruce Anstey ve Lee Johnston’u olacak. 

TT Zero, Isle of Man’da bir tür elektrikli motosiklet yarışıdır ve Mugen tarafından az ya da çok tanınır olmuştur. 

Bunları da sevebilirsiniz