Honda CRF450L Ralli konsepti ortaya çıktı!

Honda CRF450L Ralli konsept görselleri, geçen pazar günü sona eren Eicma 2018 ile birlikte eş zamanlı olarak yayınlandı.

Bu CRF450L Ralli konseptinin ortaya çıkması aslında pek çok şey anlatıyor. Honda’nın Dakar Rallisi’nde yarıştığı efsanevi Rally motosikletinin üretim modeli, yani yasal versiyonunun geleceği yönünde söylentiler var. 

CRF450L Ralli, ADV kullanıcıları için hayal bir motosiklet. Hem Dakar izleyicisi hem de ADV kullanıcısı olan biri için, CRF450L Ralli aranan kan. Yamaha’nın Tenere 700’ü ve KTM’in 790 Adventure’ı tanıtmasıyla başlayan Orta segment ADV kavgası, Honda’nın CRF450L Ralli’yi üretime almasıyla daha da kızışabilir. CRF450L Ralli, Yamaha ve KTM’e göre güçsüz kalabilir ama daha uygun fiyatlı olacağı kesindir.

CRF450L Ralli, CRF250L Ralli’nin abisi olacak. Mevcut CRF250L/Ralli sahiplerinin sürekli yakındığı ‘Honda şu motosikletin biraz daha güçlüsünü yapsa’ sitemi yakın zamanda gerçekleşecek. 

Benim düşüncem, CRF450L Ralli tamamen ortada bir motosiklet olacak. Ne çok pahalı, ne de çok ucuz. Yüksek ralli ön camı, uzun menzilli, az yakan ve beklentileri karşılayacak bir motosiklet. En önemlisi de Dakar ruhunu hissettirecek.

Bu konsept modelde şimdilik bilinen özellikler;

CRF450L Ralli konsepti, Honda’nın geçtiğimiz mayıs ayında tanıttığı CRF450L modelinin üzerine inşa edilmiştir. L modelinden farklı olarak, uzun ralli ön cam, eyer şeklinde aşağı doğru inen 20 litrelik yakıt deposu, Rally Roadbook yerine TFT ekran, CRF450L’den gelen LED far, CRF450L’de bulunan aynı şasi ve tek silindirli 450cc motor.(45+ hp)

Honda CRF450L Ralli konseptinin ne zaman üretime geçeceği ve ne zaman satışa sunulacağı hakkında resmi bir bilgi yok. Yakın zamanda test edilirken veya Japonya’dan gelen bir söylenti olduğunda sizlerle paylaşacağım. Takipte Kalın…

Honda CRF450L Ralli Konsepti Fotoğraf Galerisi

 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap