Honda CRF250L kablo tesisatı arızası nedeniyle geri çağırılıyor!

Honda, kablo tesisatındaki üretim sorunları nedeniyle, 2018 CRF250L dual-sport modelinde, 505 adet motosikleti geri çağırıyor. Japon üreticiye göre, kablo tesisatı, şirketin Tayland fabrikasında hatalı bir şekilde monte edilmiş olabilir ve bu da kablo demetinin hasar görmesine neden olabilir.

Honda, ABD Ulusal Karayolu Trafik ve Güvenlik İdaresi (NHTSA) ile yaptığı geri çağırma belgelerinde;

Montaj tesisindeki rutin kalite kontrollerinde hasarlı bir kablo demeti bulunmuştur. Honda bu durum ile ilgili daha sonra bir soruşturma başlatmıştır ve ön çatal tertibatının montajı sırasında, kablo demetinin hasar gördüğünü belirlemiştir. Hasar görmüş kablo demeti ile ilgili sorumlu olan birimler denetlenmiştir. 

Kablo demeti, üretim sırasında hasar görürse, ışıklar, korna ve gösterge gibi ünitelerin işlevselliğini yitirebilir, bu da bir güvenlik sorununa yol açabilir ve motosikletin gereksinimlerini karşılamadığı anlamına gelir. 

Amerika Honda, geri çağırmadan etkilenen CRF250L sahiplerini bilgilendirecek ve Honda bayileri kablo demetlerini kontrol edecek. Gerektiğinde ise ücretsiz olarak değiştirecek. Geri çağırmanın 5 Kasım 2018’de başlaması bekleniyor. Honda Motosiklet Türkiye’den bu geri çağırma ile ilgili bir bildiri henüz yayınlanmadı. Ama biz CRF250L sahiplerinin Honda bayilerine uğramasını tavsiye ediyoruz.

Kaynak: Asphalt & Rubber

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap