Honda Africa Twin 2020 Modeli Hakkında Önemli Gelişme!

Honda Africa Twin 2020 yılında daha büyük hacimli bir motor ile yenilenebilir. Yaklaşık beş yıl önce “True Adventure” sloganıyla geri dönen Honda’nın efsanevi modeli Africa Twin’in önümüzdeki yıl için yenileneceği söylentileri ortaya atıldı. 

İlk kez 2014 yılında tekrar geri döneceği haberleri duyulan Africa Twin, 2016 başlarında satışa çıkmıştı. En son 2018 yılında Africa Twin Adventure Sport olarak yenilenen modelin şimdi 2020 yılı için yenileneceği haberleri motosiklet dünyasında yayılmaya başladı.

Peki, 2020 model Africa Twin’de ne gibi değişiklikler olacak? 

Japonya’daki güvenilir kaynaklara göre, Honda’nın gelişen Adventure motosiklet pazarına ve yeni emisyon kurallarına cevap olarak, Africa Twin’in motor hacmini 2020 yılında çıkacak modelle artırmayı planladığı söyleniyor. 

Yeni Africa Twin’de ilave beş beygir güç artışının yanı sıra, mevcut motor hacminin 998cc’den 1080cc kapasiteye çıkarılacağı söyleniyor. Böylelikle Africa Twin CRF1000L adı, CRF1100L olarak değişecektir. Bu hacim ve güç artışı size çok büyük görünmeyebilir ama yeni tip Euro 5 emisyon kurallarına bağlamında değerlendirildiğinde, Africa Twin’in pazardaki devamlılığı açısından çok önemlidir. Euro 5 emisyon kuralları, 1 Ocak 2020 itibariyle satışa çıkacak tüm marka-motosikletler için geçerli olacak.

Africa Twin’in şu anki rakiplerinde bulunmayan ve önemli bir satış artısı olan DCT’nin (çift kavramalı şanzıman) yeni modelde iyileştirileceği söyleniyor. Ayrıca standart yakıt kapasitesinin 18,8 litreden 20 litreye çıkarılacağı konuşuluyor. Halı hazırda 24.2 litrelik bir yakıt kapasitesi olan daha geniş Adventure Sport versiyonunun aynı yakıt kapasitesinde satışa devam etmesi ve aynı zamanda 1080cc hacimli yeni motora sahip olması bekleniyor.

Pazardaki yeni trendlere paralel olarak, gösterge panelinin tamamen renkli TFT ve daha büyük bir ekran olacağı söyleniyor. Honda zaten 2018 modelinin ekranını revize etmişti. 2020 Africa Twin ile daha iyi bir gösterge paneli geleceğini söyleyebiliriz. 

Yeni Africa Twin’de, öne çıkan resimdeki gibi görsel olarak tasarım değişiklikleri beklenmiyor. Ancak, kafa tasarımı ve farların yanı sıra plastik parçalara yapılan ince yenilikler görebiliriz. Modelin şasi yapısının da değişmesi beklenmiyor.

Eğer söylentiler doğrulanırsa, güncellenmiş 1080cc Africa Twin’in bu yılki Eicma 2019 motosiklet fuarında 2020 model olarak çıkması bekleniyor. 

Kaynak: Bennetts

Bunları da sevebilirsiniz

Honda Africa Twin 2020 Modeli Hakkında Önemli Gelişme!” için 2 yorum

  1. Turcamı nı rürgara göre ayarlamalı olması gerek.
    sinyallar otomatik olması gerek
    arka canta takıldığında 50 ile 80 km arası gidon acayip sallanıyor neden neden…

Yorum yap