Hintliler çoştu! Royal Enfield, elektrikli motosiklet üzerinde çalışıyor.

Royal Enfield ve Elektrikli motosikletler.

Kuruluş tarihi çok eski olan Royal Enfield, elektrikli motosiklet projesine dair birkaç ipucu verdi. Motosiklet dünyasındaki büyük markaların çoğu, elektrik teknolojisine yatırım yapmaya başlıyor. Ve Royal Enfield, Şirket Başkanı Rudratej Singh planlarında elektriksel bir araç bulunduğunu doğrulayarak, saflara katılan son taraf oldu.

Daha spesifik olarak, Singh şöyle dedi: “Royal Enfield’in üretim hattında birçok projesi var ve elektrik platformu da bunlardan biri. Uzun vadeli bir odakla, farklı fikirler ve kavramlar üzerinde çalışan bir ekibimizin var ve projede yatırım aşamasındayız. Planlarımızı uygun bir zamanda açıklayacağız. ”

Royal Enfield bu konu ile çok fazla ayrıntı vermemiş ama piyasanın geri kalanının elektrikle ne kadar hızlı bir şekilde ilerlediğini düşünürsek, Royal Enfield’in sektörün geri kalanına ayak uydurmak istediğini ve elektrikli projesinin çok uzakta olmadığını söyleyebiliriz.

Dört büyük Japon markasının, üretimde veya yolda elektrikli scooter, motosiklet veya konseptleri var. BMW’nin de elektrikli scooter var. Harley-Davidson’da gelecek yıl piyasaya elektrikli bir motosiklet süreceğini açıkladı. Ve gelecek yıl başlayacak, hatta MotoGP ile birlikte yapılacak elektrikli yarış serisi de olacak.

Royal Enfield’in ikonik markalar klasik retro-styling ile ne kadar uzaklaşacağı muhtemel olmasa da, Harley’in Livewire gibi bir elektrik akımlı aracı, RE’nin mevcut modellerinin geleneksel stilinden önemli bir çıkış noktası olabilir. Her iki durumda da, neyin geldiğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz