Hintli TVS Apache RR 310 Avrupa’da satışa çıkıyor

TVS, Apache RR 310 için Avrupa tip onayı aldı.

TVS, Avrupa’da çok tanınan ve pazarı olan bir marka değil ama bu durum yeni sportif RR 310 ile değişecek. Firma, Apache RR 310 spor motosikleti için Avrupa tip onayı aldı, yani bu makineyi Avrupa’da satma planları var.

TVS, üç milyondan fazla yıllık satışıyla Hindistan’ın üçüncü büyük motosiklet üreticisidir. Apache RR 310, BMW’nin G310 R ve G310 GS makineleri ile aynı 313cc tek silindirli motorunu kullanıyor. 

TVS, BMW’nin Hindistan’daki üretim ortağı ve BMW’nin G serisi makinelerinin üretiminden sorumlu. Apache RR 310 üretimde sadece G310 motorunu değil, aynı zamanda şasisini, çatallarını, salınım kolunu, tekerleklerini ve ABS donanımlı frenlerini paylaşıyor.

TVS kendi makinesini Avrupa’da satmayı planlıyor.

Apache’nin özellikleri BMW’nin temelini oluşturuyor. Görülen Avrupa tipi onay belgeleri, TVS’nin modeli Avrupa’da satması için büyük değişiklikler yapmasının gerekmediğini doğrulamış.

Fiyat açısından, Apache’nin BMW G310 R ve G310 GS ile aynı üretim hattını kullandığı ve bu modellerle aynı ana bileşenleri paylaştığı gerçeği, belirlenmesi gereken miktarın aynı olması gerektiği anlamına geliyor. RR 310 Hindistan’da yaklaşık 2250 sterline satılırken, Avrupa pazarına ulaştığı zaman fiyat iki kat daha fazla olabilir.

Bunları da sevebilirsiniz