Hint devi Bajaj, elektrikli motosiklet markası Urbanite’yi duyurdu!

“Bajaj Urbanite” Elektrikli Motosiklet Markası Geliyor…

Bajaj için Hindistan otomotiv endüstrisinin son raporunda bahsedilenlere göre, “Bajaj Urbanite” adında ilk elektrikli motosiklet alt markası konumunda, yeni bir marka adı oluşturacak. Yeni markanın tanıtımının 2020 yılında yapılması bekleniyor.

Bajaj’ın yeni planında, önce elektrikli bir motosiklet yapıp ve ardından da elektrikli bir scooter yapmak istiyor. Bu iş daha sonra ürün geliştirme ve pazara girmek olurken, Bajaj için ilk elektrikli motosiklet projesi olacak. Elektrikli taşıtlar sıfır emisyona sahiptir. Çevreci, ekonomik ve günlük işe gidip gelmek için seçebileceğiniz en iyi araçlardan biri olduğu söylenebilir.

Bajaj bu şekilde giderse, kendini iki tekerlekli pazarın Tesla olarak kanıtlayabilir. Biz tüketiciler, şarj istasyonlarının kullanılabilirliği ve hızlı servis sağlayarak kullanım kolaylığını da göz önünde bulundurarak, kötü markalara göre iyi bir avantaj sağlamak için kaliteli bir ürüne ihtiyaç duyuyoruz. Bajaj, üzerinde çalıştığı Urbanite planınında, daha çok kullanıcı etkileşimli konsollara ihtiyaç duyacak ve bu da Bajaj Auto’nun ihracatının genişleme planının tamamlanması, mevcut planından çok zaman alacaktır.

Hero MotoCorp ve TVS Motor’da 2020 için projeler üzerinde çalışıyor. Her şey yolunda giderse, daha büyük bir iş yakalamak için ilk önce banliyö pazarına odaklanacaklar. Öte yandan Bajaj Auto’nun, kitlesel ticari pazara da hakim olmak istediği için üç tekerlekli elektrikli araçlarda üreteceği söyleniyor.

Bajaj Auto şu anda Hindistan’daki satış rakamları açısından dördüncü büyük üreticidir. Birkaç ay önce TVS Motors üçüncü pozisyonu kaybetti. Pulsar’lar sıcak kek gibi satılıyor ve Bajaj Auto, elektrik motorunu maksimum fayda için aynı tasarım altında yerleştirmeyi deneyebilir.

Bunları da sevebilirsiniz