Hindistan’dan haberler: TVS Jupiter enjeksiyonlu hale mi geliyor?

TVS Motor Company, yakında Jupiter ile ilgili bir değişim duyurabilir

TVS Jupiter’in yakıt enjeksiyonlu hale getirilmiş bir modeli yakın zamanda duyurabilir. Söz konusu model, ‘FI’ ve ‘Sync Braking System’ gibi üzerinde görünen etiketleriyle üretime hazır görünüyor.

‘Sync Fren Sistemi’ olarak adlandırılan yeni birleşik fren sistemi, Senkronize Fren Sistemi veya SBS olarak adlandırılıyor. Ön ve arka fren birbiriyle eş zamanlı olarak çalışıyor ve bunu arka arkaya hızlı bir şekilde uyguluyor. Bu sistem Honda’nın bazı modellerinde bulunan Kombine Fren Sistemi (CBS) olarak da biliniyor. Ayrıca Hero Motor modellerinde de bulunuyor ve buna Entegre Fren Sistemi (IBS) deniliyor.

TVS, SBS’nin frenleme hızını arttırmak için hızlı bir şekilde arka arkaya frenleme uygulayan, reaktif bir röle kullandığını söylüyor. Sistem, arka fren kullanıldığında ön freni otomatik olarak devreye sokuyor. Fren kuvveti dağılımı ön tarafa da yayıldığı için, SBS ile daha etkili fren yapılabilmektedir. Böylece, özellikle acil frenleme sırasında arka tekerlek kilidine maruz kalmazsınız ve daha kontrollü bir duruş yaparsınız.

FI etiketinden ayrı olarak, TVS Jupiter’e eklenen yakıt enjeksiyonu, manuel bir jikle’yi ortadan kaldırmış. Dolayısıyla bu motorun enjeksiyonlu hale getirildiğini doğruluyor.

Jikle, benzinli motorların soğukken ilk çalıştırılmasında kullanılır. Genellikle karbüratörlü eski tip motorlarda rastlanır. 

TVS Jupiter FI modelinin motor özellikleri değişmeden kalması muhtemeldir ve bu nedenle model, 7500 dev / dak’da 7,88 hp güç ve 5500 dev / dak’da 8 Nm tork değerinde maksimum güç üretebilir. Modelin daha fazla detayı yakında ortaya çıkacaktır. Güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin.

Bunları da sevebilirsiniz