Hero Motor’dan Yeni Model Xtreme NXT 200!

Hero Motor’dan Yeni Model Xtreme NXT 200!

Hero Motor, 30 Ocak’ta ilk 200cc motosikletini tanıtacağını açıkladı. Xtreme NXT 200, Xtreme 200S konseptini temel alıyor.

Henüz ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgiye sahip olmadığımız model, Hindistan kaynaklı haber sitelerinin gündeminde. Diğer 200 cc sınıfındaki modellere bakacak olursak, Hero Motor’un bu yeni modeli de iyi bir seçenek.

Pulsar NS200 ve Apache RTR 200 gibi uygun fiyatlı makinelerin piyasaya sürülmesinden sonra 200 cc’lik segmentte bulunan modeller, dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden biri olan Hero Motor’u üretmeye zorladı.

Hero Xtreme NXT hakkında çok fazla bilgiye sahip olmasak da, uygun fiyat ve renk şemaları ile umut getirebilir. Motor hava soğutmalı, karbüratörlü 200cc’lik bir ünite ile beslenecek ve 8500 rpm’de 18.34 beygir güç ve 6000 rpm’de 17.2 Nm tork üretecek.

Diğer rakiplerin aksine, yüksek miktarda güç üretmekle kalmayıp, günlük ve ara sıra otoyollarda sürüş için kolaylık sağlamak için kullanılabilir rpm seviyelerinde yeterli güç taşıyor. Tasarım, biraz muhafazakar ama bu model için benzersiz renk şemaları beklenebilir.

En ilginç kısım, ön ve arka disk frenlerinin kullanılması beklenirken, Hero MotoCorp’un ABS’yi motosiklette seçenek olarak sunacağı söylentileri dolaşıyor. Geleneksel teleskop çatalları, dijital-analog gösterge ve yeni alaşım jant dizaynı gibi ekipmanları da var.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap