Hero Motor Almanya’da Yeni Ar-Ge Merkezi Kurdu

Ürün ve teknoloji gelişimine odaklanan Hero Motor, Hindistan dışındaki yeni teknoloji merkezini Almanya’da kurdu. 

Almanya’nın Münih kentinin Stephanskirchen bölgesinde kurulan yeni teknoloji merkezi, Hindistan’ın Jaipur şehrindeki Hero Global Ar-Ge merkezi ile birlikte çalışacak. Hero MotoCorp, İtalya, İspanya ve Tayland da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında bulunan küresel tasarım ve teknoloji evleriyle etkin bir teknoloji eko-sistemine sahiptir.

Hero Motor başkanı Dr. Pawan Munjal;

“Küresel coğrafyalara yayılmış bir Ar-Ge eko-sistemi oluşturmak için Hero Tech Center Germany GmbH’i kurduk. Hero Motor, 2011 yılında üretime başladığından beri, teknolojik bilgi birikimimizi ve ürün kapasitemizi geliştirmek ve güçlendirmek için çalıştık. 2016 yılında Jaipur’da Yenilik ve Teknoloji Merkezi’ni (CIT) kurduk ve o zamandan beri bu tesis dünyadaki müşteriler için bir dizi yeni mobilite çözümü tasarlıyor ve geliştiriyor.” dedi.

Bu merkez, Hero MotoCorp’taki Teknoloji Şefi (CTO) Dr Markus Braunsperger’in doğrudan denetimi altında olacak. Jaipur CIT’deki ekiplerin yanı sıra, yeni teknoloji merkezi, yeni araç konseptlerinin ve gelecekteki teknolojilerin geliştirilmesine odaklanacak. Bu yeni tesis aynı zamanda yakın zamanda sona eren Dakar Rallisinde son derece iyi performans gösteren Hero MotoSports Team Rally’nin merkez üssü olacak. Merkez, Ekip için yeni ürün geliştirme de dahil olmak üzere tüm ralli katılım faaliyetlerini kolaylaştıracak.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap