Suzuki Hayabusa’dan Bir Haber Daha Var!

2019 Model!

Suzuki Hayabusa‘nın yenilenme haberleri çoğalmaya başladı. Daha dün sizlerle paylaştığımız konsept Hayabusa haberi farklı fotoğraflarla yeniden gündeme geldi. 

2017 yılındaki Eicma gösterisinde çok az sayıda yeni modelle 2018 yılına hazırlanan Suzuki, görünüşe göre Hayabusa modelini yenileme kararı almış. Bütün markaların önüne bir engel olarak çıkan emisyon kuralları Suzuki‘de de büyük sorunlar ortaya çıkarmıştı ki, bu sebepten ötürü Avrupa tipi onay ve emisyon kurallarına uymayan modellerini satmak için özel ‘seri sonu’ izni aldı. Bu izin bu yılın sonunda sona eriyor ve artık bunu devam ettirmenin hiçbir yolu yok. Hayabusa’nın sıkça gündeme gelen yenilenme haberleri artık sıkmaya başladıysa da, kesin bir sonuca varana kadar paylaşmaya devam edeceğiz.

 Kaynaklara göre, Hayabusa turbo şarjlı bir motor ile gelebilirmiş. 2015’de Tokyo’da ortaya çıkan konsept GSX bu söylentilere karşı bir ipucu vermişti. Bu konsept her ne kadar bir maket olsa da Japon kaynaklar, Hayabusa‘nın yeni görünümüne yakın olduğunu söylüyordu. Ve yine bu görseller Japon Motosiklet dergilerinden elimize ulaştı. Hayabusa‘da, dört silindirli motorunun yeniden tasarlanmış bir versiyonunu göreceğiz, hacim 1340 cc’den yaklaşık 1440 cc’ye yükselecek ve ‘GSX1400R’ olarak yeni adını alacak. Bunlarla beraber şasinin de yeni olması bekleniyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap