Hayabusa Yenileniyor Mu?

Hayabusa Yenilenecek Mi?

Şu sıralar Japon dergilerinde ve haber sitelerinde sıkça gündeme gelen yeni Suzuki Hayabusa görselleri kafa karıştırmaya devam ediyor. Henüz Suzuki’den gelen resmi bir bildirim olmamakla birlikte, dijital bir ortamda oluşturulduğu açık şekilde belli oluyor.

Görsele göz attığımızda, bildiğimiz Hayabusa kafa tasarımı çizgisini fazla bozmamış, ram-air girişinde büyüme var, detaylı incelenirse ram-air girişlerinin hemen üstünde gündüz farı koyulmuş gibi görünüyor ve farlarda LED olabilir.  Bir diğer detay ise egzozda, orjinal Hayabusa’da oldukça büyük olan egzoz sistemi yerini daha kısa bir parçaya bırakmış. Suzuki, Hayabusa’da en yakın rakibi olan Kawasaki Ninja ZX-14R’a karşı yenilemeler yapmayı düşünüyor ise Kawasaki’nin yeni oyuncağı H2 SX SE modelini de göz önüne almalı.

Hayabusa, 1300 cc, 4 silindirli motora sahip; bu motor 9500 rpm’de 197 HP ve 7200 rpm’de 155 Nm tork üretiyor. 6 vitesli bir şanzıman mevcut ve 266 kg ile oldukça yüksek ağırlığa sahip. Halen 312 km / saat’lik üst seviyelerde bir hıza yükseliyor.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap