Harley-Davidson Stratejik bir yatırım yaptı!

Harley-Davidson, Alta Motors’a Yatırım Yapıyor…

Harley-Davidson, başka bir Amerikalı elektrikli motosiklet üreticisi Alta Motors‘a yatırım yaptığını duyurdu. Alta Motors, elektrikli arazi motosikletleri üreten bir şirkettir. Eskiden BRD Motosiklet olarak bilinen Alta Motors, Silikon Vadisinde kurulu küçük bir elektrikli motosiklet üreticisidir. Tesla’nın kurucularından Marc Tarpenning ve Martin Eberhard’ın mali desteğiyle üretim yapmaktadır.

Daha çok Off-road motosikletlerine odaklandıkları için Zero Motorcycles gibi aynı alandaki diğer şirketlere göre daha düşük bir profile sahipler. Harley Davidson, dün açıklanan haber ile daha önce piyasaya süreceğini bildirdiğimiz Elektrikli Motosiklet Projesinin geliştirilme aşamasını, Alta Motors’un tecrübesini kullanarak büyütebilecek.

Harley Başkanı ve CEO  Matt Levatich şunları söyledi:

“Bu yılın başında, 10 yıllık stratejimizin bir parçası, elektrikli araç  teknolojisine agresif Bir yatırım yaparak, kısmen yeni nesil Harley-Davidson Sürücülerini inşa etme konusundaki kararlılığımızı tekrarladık. Alta, Bu Konuda yenilikler ve uzmanlıklar geliştirmiştir. Hedefleri bizimle yakından bağlantılıdır. Her birimiz, son teknoloji elektrikli motosikletler geliştirmek için birlikte çalışarak karşılıklı yarar sağlayacak güce ve yeteneğe sahibiz. “

Alta Motors Ürün Sorumlusu ve Kurucularından  Marc Fenigstein da bu açıklama hakkında şunları söyledi:

“Sürücüler bugün, elektrikli motosikletlerin yararlarını anlamaya yeni başlamışlardır. Elektrikli motosikletlerin geleceğine inanıyoruz ve Amerikan şirketleri bu geleceğe liderlik etme fırsatı buluyor. Motosiklet liderliği ile eş anlamlı olan Harley-Davidson’un bu vizyonu bizimle paylaşmasını ve onlarla işbirliği yapmaktan büyük heyecan duyduğunu söyledi.”

Harley son 4 yıldır, Livewire elektrikli motosiklet konsepti üzerinde geliştirmeler yapıyordu. Ocak ayındaki duyuru ile birlike, elektrik devriminin üretime geçmekte olduğu paylaşıldı.

Alta Motors MXR

Bunları da sevebilirsiniz