Harley-Davidson önümüzdeki dört yıl içinde 21 yeni model tanıtacak

Harley-Davidson’dan pazarın sessizliğini bozan haberler;

Harley-Davidson, yeni bir Adventure motosiklet, yeni bir Streetfighter ve kentsel hareketlilik adına e-bisikletler de dahil olmak üzere önümüzdeki dört yıl içinde 21 yeni motosiklet modeli çıkaracak.

Harley-Davidson gelecek yıllardaki gidişatını değiştirecek radikal kararlar alarak, yeni motosiklet model yelpazesini tanıttı. Daha genç bir kitleye hitap eden, yeni orta sınıf modeller ve elektrikli bisikletler. HD bayilerinin çalışma şekli de değiştiriliyor, doğrudan çevrim içi satışlar.

Yeni orta sınıf motosikletler

En radikal ve şaşırtıcı haber, Harley-Davidson’un Pan America adında yeni 1250cc Adventure modeli ile, macera motosiklet ortamına giriyor.  Bu seri aynı zamanda bir Streetfighter 975 ve bir Custom 1250 modeli de içerecek. Tüm yeni modeller 2020 ile 2022 arasında tanıtılacak. 

Yeni elektrikli modeller

Harley-Davidson elektrikli Livewire konseptini açıkladıktan sonra, elektrikli motosiklet üretimine yön verecek dünya çapındaki ilk büyük üretici olarak bir iddia ortaya koydu. Önümüzdeki sene satışa beklenen Livewire modelinin yanı sıra, iki orta ağırlıklı elektrikli model ve elektrikli bisikletlere benzeyen hafif şehir bisikletleri de olacak.Satış-pazarlama ortamı değişiyor

Harley’in modern dünyaya ivme kazandırması için satış tarzını değiştiriyor. HD başlangıç ​​için, alışveriş merkezlerinde giyim, aksesuar ve belki de yeni küçük elektrikli bisiklet satan küçük perakende satış mağazalarını açacak. Harley-Davidson müşterilerin daha kolay satın almasına yardımcı olmak için HD.com’u da geliştirecek ve müşterilere doğrudan satış yapmak için üçüncü taraf bir online perakendeci ile ortaklık kuracak. Şimdilik bu sadece giyim ve aksesuar olacak, ama ilerleyen zamanda daha küçük elektrikli bisikletlerin de bu şekilde satışa çıkacağını bekliyoruz.

Küçük kapasite modeller

21 yeni model yeterli olmamış gibi, Harley ayrıca gelişmekte olan pazarlar için 250cc, daha düşük kapasiteli motosikletler üreteceğini açıkladı. Hindistan’da Hintli bir imalat partneri ile birlikte çalıştığından, Hindistan’da başlayacaktır, kısa bir süre sonra Güney Amerika ve Asya’ya yayılabilir.

Daha gelişmiş modeller

Harley-Davidson, müşterilerinin taleplerini karşılamak için Tourer ve Cruiser model serilerini yenilemeye devam edeceklerini de belirtti. 

Bu videoyu mutlaka izleyin;

Bunları da sevebilirsiniz