Harley-Davidson FXDR 114 tanıtıldı

2019 Harley-Davidson FXDR 114

Harley-Davidson FXDR 114 üreticinin bu ayın başında duyurduğu yeni modellerden sadece biri. Önümüzdeki birkaç yıl içinde daha fazla yeni model gelecek. 

Harley-Davidson, FXDR 114’e savaş uçağı demiş. Model Softail hattında en güçlü motoru sunuyor. Ancak FXDR sadece performans için tasarlanmamış. Düşük ağırlığı ve daha yalın hali, diğer Softail’lerden daha çevik olmasına yardımcı olmuş.Harley-Davidson, bir dizi alüminyum ve kompozit bileşenden faydalanarak, ağırlık azaltma işlemini FXDR için bir öncelik haline getirmiş. Alüminyum mafsal, 10 kilo ağırlığındaki tipik bir Softail mafsalına kıyasla sadece 6,26 kilo ağırlığında. Aynı zamanda arka alt şasi alüminyumdan yapılmış. Kuyrukta kompozit bir malzemeden yapılmış ve diğ Softail’ler üzerinde kullanılan çelik alt şasiye ve çamurluğa kıyasla ağırlığı 7 kilo daha az. 18 inçlik alüminyum arka tekerleği ve ince jantlı 19 inç dövme alüminyum ön tekerleği, ağırlığı azaltmaya yardımcı olmuş. Genel olarak, FXDR 114 kuru ağırlığı 288 kg olduğu iddia edilmektedir.

FXDR, 161 Nm tork üretmek için ayarlanan Milwaukee-Eight 114 motoru tarafından desteklenmektedir. 3500rpm’de maksimum tork değerini veriyor. Screamin ‘Eagle / Vance & Hines drag motosikletlerinden ilham alarak, FXDR 114 öne dönük hava girişi ile donatılmış.

LED far, küçük bir ekran ile çerçevelenirken, 16.6 litrelik yakıt deposu ve küçük bir saklama bölmesini gizleyen bir kuyruk çıkıntısı ile seleye doğru akan daha uzun bir profil FXDR’ye özgü.

Model Year 2019 GAP Photography

2019 Harley-Davidson FXDR 114 altı renk seçeneği ile satışa sunulacak: Vivid Black, Black Denim, Industrial Gray Denim, Wicked Red Denim, Bonneville Salt Denim ve Rawhide denim.

Model Year 2019 GAP Photography

Model Year 2019 GAP Photography

Bunları da sevebilirsiniz