Harley-Davidson, 250.000 motosikleti geri çağırıyor

2008 ile 2011 arasında Harley-Davidson VRSC, Touring ve CVO Touring modelleri, ABS arızasından dolayı geri çağrılıyor

Harley-Davidson 2018 için iyi bir başlangıç ​​yapamadı. Sürekli azalan müşteri kitlesi, Kansas City tesisinin kapatılmasının ve Amerika başkanın yeni zamlı metal vergilerini açıklamasının ardından Harley-Davidson, kötü bir şekilde sonuçlanabilecek bir fren sorunu nedeniyle dünya çapında yaklaşık 250.000 adet modelinin büyük bir geri çağrısını yayınladı.

Geri çağırma, 2008 ile 2011 model yılı Touring, CVO Touring ve VRSC makinelerindeki ABS’yi etkiliyor. Ne yazık ki, bu son yıllarda Harley-Davidson’ın ilk ABS çağrısı değil. Milyonlarca üniteyi hatırlatan çeyrek milyonluk bir rakam. ABD’de 175 bin kişiyi etkileyen sorun, şirket için 30 milyon dolarlık bir bedele mal olması bekleniyor. Sorun, hatalı bir ABS modülünden veya ihmal edilen bakımdan kaynaklanıyor. Üretici geri çekmeyi Şubat ayı ortasında başlattı ve etkilenen modellerin sahipleri bunları düzeltmek için yerel bir satıcıya ulaşabilir.

“Bu durum, kullanıcı el kitabında belirtildiği şekilde gecikmeli veya ihmal edilen fren hidroliği bakımıyla ilişkili”, şeklinde açıklanıyor. Oakland Harley-Davidson’daki pazarlama direktörü Carolyn Duranowski. “Harley-Davidson, bakım geçmişine bakılmaksızın belirtilen tüm motosikletleri arızalı hidrolik sıvısı nedeniyle geri çağıracak ” dedi.

Harley, ABS sistemiyle ilgilenen herkes için nasıl çalıştığı hakkında bir video hazırlamıştı.

Bunları da sevebilirsiniz