Harley-Davidson Fabrikası Kapanıyor!

Harley-Davidson, Kansas City’de bulunan fabrikasını kapatıyor.

Dünyanın en büyük ve en ikonik motosiklet üreticilerinden biri olan Harley-Davidson, ekonomik anlamda büyük düşüşler yaşıyor.

ABD’nin Missouri eyaletinde bulunan fabrikasını  kapanacağı ve Temmuz 2019’a kadar 800 HD çalışanının işsiz kalacağı açıklandı. Salı günü yapılan açıklamada, şirketin Kansas City tesisini kapatıp Temmuz 2019’a kadar tüm operasyonlarını Pensilvanya’nın York, şehrinde bulunan fabrikaya devredeceği doğrulandı.

Kansas City’deki 400 bin metrekarelik alanda bulunan fabrika 1997’de kuruldu ve halen Sportster ve Street ailelerini ve yakın zamana kadar eski Dyna ve V-Rod modelleri üretildi. Şirketten, yılın dördüncü çeyreğindeki kazanç raporuna göre, Kansas City tesisindeki kapanmanın “önümüzdeki iki yıl içinde 170 ila 200 milyon dolarlık yeniden yapılanma ve diğer konsolidasyon masraflarını, yaklaşık 75 milyon dolar tutarında sermaye yatırımı yapmasını ve yıllık 65 dolarlık nakit tasarruf getirmesini bekliyoruz” 2020’den sonra 75 milyon dolara çıkaracak. ” şeklinde açıklamalar yapıldı.

HD bunu “uzun vadeli üretim optimizasyon girişimi” olarak nitelendiriyor.

Harley Davidson’un Başkanı ve CEO’su Matt Levatich, “Nihai montaj tesislerimizi konsolide etme kararı, üretim alanımızı ve mevcut iş ortamı göz önüne alındığında uygun kapasiteyi çok dikkatle inceledikten sonra yapıldı” dedi. “Kansas City montaj operasyonlarımız emniyet, kalite, işbirliği ve üretim liderliğinden miras kalacak.” dedi

Kapatma kararı tamamen ekonomik nedenlere dayanıyor ve Sportsters ve Street’in imalatı yakın zamanda yenilenen Pensilvanya eyaletinin York şehrindeki fabrikasında konsolide edilecek ve 450 yeni tam zamanlı, yarı zamanlı ve sözleşmeli işler yapılacak. Sportster, Street, Softail ve Touring modellerinin hepsini tek bir çatı altında toplanması planlanıyor.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap