Harley-Davidson Elektrikli Motosiklet Üretiyor!

Harley-Davidson‘un 18 ay içinde Limewire adındaki konsepti satışa sunması bekleniyor.

Harley Davidson Projesi Livewire ile tanışın.

Dünyanın En eski motosiklet markalarından biri olan Harley-Davidson‘un, elektrikli motosiklet projesi uzun zamandır bekleniyordu. Şu sıralar sıklıkla gördüğümüz elektrikli araba modellerini, artık motosikletlerde de çokça göreceğimizi söyleyebiliriz. Gün geçtikçe daha fazla çevre kirliliğine yol açan egzoz gazları, bir motorlu taşıtın ileriye dönük dünyaya bıraktığı zararlardan sadece biri.

Elektrikli araçlar geleceğin bir parçası olacak. Livewire ile bu serüvene katılan Amerika’lı motosiklet üreticisinin bu konseptini, Yenilmezler filminde de görmüştük. 74 beygirlik güce, 70 Nm torka sahip olan modelin, 152 km/s gibi orta derecede bir hıza ulaştığı söyleniyor.

LiveWire’ı test etme şansı verilen 12.000’i aşkın Harley-Davidson kullanıcısından aldıkları geri dönüşler sayesinde projeyi geliştirdiklerinin belirten Genel Müdür Matt Levatich, “18 ay içerisinde piyasaya sunmak için çalışmalara devam ediyoruz.” dedi.

Levatich; “Elektrikli motosiklet piyasası halen gelişme aşamasında. Harley-Davidson, elektrikli motosikletlerinin hem bu aşamanın kolay bir şekilde atlatılmasında hem de sürücülerin isteğini artırma konusunda küresel bir yardımcı olacağına inanıyoruz. Bu yepyeni büyüme planı ve teknoloji bizi çok heyecanlandırıyor.” dedi

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap