Güçlü Çıplaklar Sınıfında Yeni Bir İsim! CFmoto V-Twin V.02 NK

Aklınıza gelen “güçlü bir çıplak motosiklette neler olabilir?” sorusunun cevabı, CFmoto’nun Çin’de tanıttığı bu konseptte görülüyor.

Çin’deki arkadaşımız Necip Fazıl Ünalmış‘ın bize bahsettiği bilgilere göre, motosikletin sağ ve solunda bulunan karbon fiber kanallar havayı direkt alıp, kuyruk kısmının altında bulunan radyatöre gönderiyormuş. İlginç bir teknoloji, 900 cc’den büyük olması beklenen konseptin 177 beygir civarında bir güce sahip olduğu da söylenenler arasında.

 

Yere yakın ağırlık merkezi ile çift silindir V-Twin bir motora sahip olacağı belirtilen modelin, ışıklandırma sistemi tamamen LED. Ayrıca arka amortisörün doğrudan motor kısmına bağlı olması da bir diğer özelliği. İngiltere’de WKBikes markasıyla satış yapan CFmoto, bu model ile Avrupa pazarına tamamen açılmayı hedefliyor. KTM ile birlikte çalışan Cfmoto,RC8 motorunun geliştirilmesi sonucunda, bu konsepti ortaya çıkarmış. Karbon parçalar, Brembo frenler ve Ohlins süspansiyonlar ile tanıtılan konsept sizce çok etkileyici değil mi?

 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap