Energica Motor, Motosikletler İçin Önemli Bir Adım Attı

Elektrikli motosiklet üreticisi Energica Motor, Almanya’daki bir üniversite ile motosikletler için şerit değişim asistanını geliştirmek üzere beraber çalışacak.

Modena’lı Energica Motor, bu sefer hem elektrikli hem de içten yanmalı motosikletlere fayda sağlayabilecek motosiklet güvenlik sistemleri ile öne çıkıyor. Energica, bu iş için prestijli bir Alman üniversitesiyle ortaklık yapmaya karar vermiş.

Energica Motor Company’nin Teknik bölümü, Energica İnovasyonunun en çok önem verdiği bölümler arasında yer alıyor. Energica motosikletlerinin gelişimi de prestijli, uluslararası üniversiteler ile ilişkiler yoluyla devam ediyor.

İtalyan yüksek performanslı elektrikli motosiklet üreticisi, E2R Projesi için Alman Uygulamalı Bilimler Üniversitesi “Hochschule für Technik und Wirtschaft des Saarlandes” ile ortaklaşa çalışacak. Bu proje, motosikletler için adım adım şerit değiştirme asistanı ve yenilikçi bir kamera sistemine dayanmaktadır.

Bu şerit değiştirme asistanı, motosikletçi ihtiyaçlarını aşağıdaki açıklamalarda yazdığı gibi karşılayacaktır;

– Kör nokta alanları

– Araçlara yaklaşırken uzaktan görüş

– Motosiklete yaklaşan nesnelerin izlenmesi

– Kritik durumlara genel bir bakış

Energica Motor CTO’su Giampiero Testoni; “Son yıllarda mevcut teknolojilerin sunduklarından daha iyisini geliştirmek için hiç durmadan çalışıyoruz. Araştırma yapmaya ve yeni know-how oluşturmaya devam ediyoruz.”

“Energica üniversitelerle işbirliği yaparak, yeni yeteneklerle çalışarak ve yeni zorluklarla yüzleşerek kendini geliştirmek istiyor.” dedi.

Üniversite’den gelen açıklama;

Bizim için güvenlik, motosiklet sürerken en önemli konulardan biri. Bu nedenle Saarbrücken’deki motosikletler için de yenilikçi sensör sistemleri geliştiriyoruz. Bu zor görevde, Energica gibi yenilikçi ve güçlü bir ortağa sahip olmaktan mutluluk duyuyoruz.” denildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap