En Çok Merak Ettiğimiz 2018 Modeller

2017’de yaşadığımız büyük zam dalgaları bizi çok üzse de 2018 yılı için ümitliyiz. Her insan için yeni umutlar ve yeni mutluluklar hayal ettiren yeni yıl, bir motosikletçi içinde yeni motosikletler hayal ettiriyor. Sabırsızlıkla beklediğimiz yepyeni modellerden bazılarını sizler için derledik, umarız yeni yılda hayal ettiğiniz motosiklete kavuşursunuz….

Yamaha NİKEN

Şüphesiz Yamaha’nın bugüne kadar yaptığı ilgi çekici motosikletler serisine bir yenisi daha Niken ile eklendi. Aslında motosiklet dediğimiz makinenin iki adet tekerleği bulunuyor ve bu yüzden bizim için sürüşü zevkli kılıyor. Ön tekerleklere bağlanmış iki çift çatalın viraj konusunda yeni bir devir başlatacağı mümkün olabilir. Motosikletin temelini oluşturan tekerlekler bu modelde üç adet bulunsa da, MT-09 motoru üzerine inşa edilmiş ve zincir aktarmalı.

Kawasaki H2 SX SE 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Süper şarjlı H2 ve H2R modelleriyle tüm piyasayı alt üst eden Kawasaki, turbo seslerine aşık olmuş gibi görünüyor. Temeli Kawasaki’nin ağır sanayisine dayanan süper şarj, elinizin altında belirli bir seviyesi bulunan “ışınlanmayı” vaat ediyor. Hayabusa gibi örnekleri bulunan hızlı gezi motosikletlerinin ağa babası olabilecek kapasiteye sahip H2 SX SE, normal bir süper motosiklette bulunan tüm özelliklere sahip. Bunların yanına ilk kez Kawasaki’de gördüğümüz, “Viraj Işıkları” özelliği eklenmiş. Sadece SE modelinde bulunan bu ışıklar devrim niteliğinde olabilir. Birbirinden bağımsız çalışan LED’ler sizin yatış açınıza göre konumlanıp, çıkışına doğru baktığınız virajı aydınlatıyor. Gerçekten Kawasaki’ye yakışır bir özellik.

Ducati Panigale V4 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motogp’nin tüm artılarını bu motosiklette toplayan Ducati, artık farklı bir sese sahip bir model üretti. Sadece 1500 adet üreteceğini söylediği V4 Speciale modeliyle de geleneği bozmayan İtalyan devi, diğer litreliklere göre daha hafif ve saya saya bitiremeyeceğimiz özellikleriyle yeni bir şaheser ortaya çıkarmış oldu.

Ktm 790 Duke 

Nedense bu motosiklet, daha üstüne binmeden insana “kırbaçla beni” hissi veriyor. 103 beygirlik gücüyle diğer orta seviyeli çıplakları alt edecek seviyeye sahip olan yeni Duke, yeni yılın en çok satan modeli olabilir. Virajda ABS özelliğinin yanı sıra 825mm sele yüksekliği bulunan 790 Duke, 799cc “paralel çift silindir” bir motora sahip.

Honda Gold Wing

 

 

 

 

 

 

 

 

Saymaktan yorulduğumuz listeler dolusu yeni değişimlerle gelen Gold Wing’in en çarpıcı özellikleri şöyle. İlk Bmw’de gördüğümüz “Telelever” isimli bağlantı kolu, genellikle arka tekerlekte görülüyordu. Honda bir ilki yaparak bu özelliği, hem ön süspansiyona eklemiş hem de bu kadar heybetli bir modele taşımış. Görselde de görüldüğü gibi daha önceden, iki adet çataldan oluşan sistem yerini tek bir kola bırakmış. Bu özellik artık daha rahat bir sürüş getirecektir. Apple CarPlay desteği yeni Gold Wing’de, Iphone model bir telefonunuz var ise Yeni Gold Wing ile daha mutlu bir sürüş yapabilirsiniz. Telefonunuzun arayüzünü önünüzde bulunan ekrana taşıyan sistem, bu model için en aranan özellik.

Kawasaki Z900RS Cafe 

Kawasaki yeşilini en güzel şekilde gösteren bu cafe racer, evimizin salonuna bir ikon olarak koyabileceğimiz bir motosiklet. Z900 motorunu aynı zamanda Z900RS ile harmanlayan Kawasaki, bu yıl için çok çalışmış olmalı.

Ktm 790 Adventure

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Henüz prototipini bile görmüşken ağzımızın suyunun akmasına sebep olan bu motosiklete binmek için 2019 yılını bekleyin. Ktm üzerinde çalışıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap