Elektrikli Yamaha TY-E Trial motosiklet tanıtıldı [Video]

Kenichi Kuroyama, FIM Trial-E Kupasında Yamaha TY-E’yi kullanacak

Yamaha TY-E Trial resmi olarak tanıtıldı. 2018 Tokyo Motosiklet Fuarında yapılan tanıtım da, yeni Yamaha TY-E’nin satışa sunulmayacağı söyleniyor. Yamaha bu modeli sadece yarışmak için kullanabilir.

Japonya Trial Şampiyonası fabrika yarışçısı Kenichi Kuroyama, 2018 FIM Trial-E Kupasında bu model ile yarışacak. TY-E, Yamaha’nın Ar-Ge ekibinin üyeleri tarafından bir yan proje olarak ortaya çıktı. “Gelişen Ar-Ge” programı kapsamında, çalışanların çalışma saatlerinin % 5’ini yeni kavram ve fikirlere ayırmalarına izin verildi. Sonunda, proje yeşil ışık yaktı ve Yamaha yeni elektrikli Trial motosikletini üretti.

Elektrikli güç aktarma organları, yüksek tork çıkışı nedeniyle Trial motosikletleri için çok anlam ifade ediyor. TY-E, lityum-iyon pil ile çalışan AC senkronize elektrik motoru ile çalışır. Yamaha, motorun güçlü tork ve uzatılmış hızlanma aralığı sağladığını söylüyor. Mekanik bir kavrama tork aktarımı üzerinde tam kontrol sağlarken, dişli tekerlekleri ile daha iyi çekiş için optimize edilmiş.

TY-E, karbon fiber takviyeli polimer monocoque şasi üzerine inşa edilmiş. Ayrıca güzel bir görünüm kazandırmak için çamurluklara, motor kapaklarına ve üst-alt çatal braketlerine patentli SixONy seramik nano film kaplama da uygulanmış.

 

2018 FIM Trial-E Kupası iki tur boyunca yapılacak: 14-15 Temmuz’da Fransa’nın Auron şehrinde ve 21-22 Temmuz tarihleri ​​arasında Comblain au Pont, Belçika’da.

Bunları da sevebilirsiniz