Elektrikli Kymco SuperNEX Hatalı Patent Çizimleriyle Gündemde!

Geçen yıl EICMA’da tanıtılan elektrikli Kymco SuperNEX, hatalı patent çizimleriyle yeniden gündeme geldi.

Dünyanın en büyük üretim hacmine sahip scooter üreticisi olarak gösterilen Tayvanlı üretici Kymco, SuperNEX adında, supersport motosiklet tarzında ve saatte 250 km/hıza ulaştığını iddia ettiği henüz üretime girip girmeyeceği belli olmayan elektrikli motosikletinin yeni ama hatalı çizimleri ortaya çıktı.

Milano’daki EICMA 2018 motosiklet fuarında ilk kez prototip model olarak tanıtılan SuperNEX için çok büyük performans rakamları açıklanmıştı. 0-100 km / saat (62 mil / saat) 2.9 saniyede, 0-200 km / s (124 mil / saat) 7,5 saniyede ve 0-250 km / s (155 mil / saat) 10,9 saniye gibi değerlere sahip olan modelin ne zaman piyasaya sürüleceği hala belirsizliğini koruyor.

Kymco, geçen haftalarda ilk bakışta rahatlıkla SuperNEX olduğu söyleyeceğiniz elektrikli motosikletiyle ilgili birkaç patent çizimleri yayınlamıştı. Buraya kadar her şey normal gibi görünebilir ama patent çizimlerine yakından baktığımızda basit ama önemli bir hatanın olduğunu görüyoruz.

Kymco, SuperNEX’in naked yani grenajları olmayan bir versiyonu üretecekmiş gibi modelin gidonunu biraz yukarıda ve naked motosikletlerdeki gibi dümdüz bir gidon şeklinde tasarlamış.

Bu size normal gibi görünebilir ama Kymco SuperNEX’te gidonu döndürmeyi imkansız hale getirmiş. Gidonu sağa veya sola çevirmek imkansız hale gelirken, motosikletin tarzı da değişmiş.

Patent çizimlerinden yola çıkarak Kymco’nun SuperNEX ‘in yeni ve elektrikli bir naked versiyonunu geliştirdiğini söyleyebiliriz. Ya da gerçekten hatalı çizim. Henüz Kymco’dan resmi bir açıklama gelmedi.

Kaynak: bennetts

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap