Elektrikli Harley-Davidson LiveWire’in üretim modeli tanıtıldı

Harley-Davidson, LiveWire’ın ilk resmi üretim modeli tanıtıldı. LiveWire bu tasarımla üretilecek.

Harley-Davidson LiveWire H-D’nin ilk seri üretim elektrikli motosikleti olacak. Gelecek yıl bayilere gelmesi beklenen model, 2014 yılında ilk kez test edilen Project LiveWire’dan oldukça farklı.

LiveWire Program Yönetimi Direktörü Paul James, motosikletin üretim versiyonunda, Project LiveWire parçalarının % 1’inden daha azının kullanıldığını söylemiş. Bu, Project LiveWire’a dayanan tamamen yeni bir elektrikli roadster inşa edildiği anlamına geliyor. Ayrıca H-D, üretim motosikletini 2014’ten bu yana dünya çapında Project LiveWire’ı test eden sürücüleri dinleyerek tasarlamış.Harley-Davidson, LiveWire hakkında herhangi bir teknik detay bilgisi vermedi ama bunun yerine bazı özelliklerinden bahsetmiş. LiveWire’a akıllı telefonunuzu bağlayabilir, renkli TFT ekranda arama yapabilir ve navigasyonu kullanabilirsiniz.

LiveWire şanzımanı, benzinle çalışan bir motosiklete binmeyenlerin çoğuna hitap edebilecek, basit bir twist-and-go sistemi.

Teknik ayrıntılar dışında, LiveWire’ın fiyat etiketini öğrenmek için sabırsızlanıyoruz. İyi bir fiyat çok büyük fark yaratabilir ama doların bu seviyede olduğunu düşünürsek pek iç açıcı olmayabilir.

Bunları da sevebilirsiniz