Elektrikli Harley-Davidson Livewire 29,799 $ Fiyatıyla Ön Siparişte

Harley-Davidson Livewire elektrikli motosiklet pazarı için satışa hazır. Harley-Davidson, Livewire’ı bu sonbaharda ABD pazarında piyasaya sürecek.

29,799$ ABD fiyatıyla satışa çıkacağı belirlenen Livewire’nin, önce ABD pazarında, muhtemelen 2020’de Avrupa’da ve tüm dünyada satışa çıkması bekleniyor.

Harley-Davidson Başkanı ve CEO’su Matt Levatich, “Hareketliliğin evriminde tarihi bir kavşaktayız ve Harley-Davidson ön planda.” dedi.

Ön Sipariş ve daha fazla bilgi için tıklayın.

Harley-Davidson LiveWire projesi, ilk prototip Project LiveWire ile başladı. Bu prototip, 2014 yılında Harley-Davidson tarafından tasarlanan bir elektrikli motosikletin potansiyelini ölçmek için kullanıldı.

Project LiveWire, bazı test deneyimlerinden yola çıkarak ve yoğun bir geliştirme programının ardından, Harley-Davidson LiveWire ismiyle ve son tasarımıyla tamamlandı.

LiveWire 2019

Güç

LiveWire, gaz büküldüğü anda anlık tork üreten mıknatıslı elektrik motoruna sahiptir. Motor, ağırlık merkezini azaltmak ve motosikletin tüm hızlarda iyi verim sağlamasına yardımcı olmak için aşağıya yerleştirilmiş. LiveWire, hız arttıkça yüksek bir ses çıkaracak şekilde tasarlanmış. Bu ses, LiveWire elektrik gücünü temsil ediyor.

LiveWire 2019

Şasi

Sert alüminyum şasiye sahip olan LiveWire’de, Showa’nın BFRC-lite ayarlanabilir arka süspansiyonu ve önde yine Showa’nın SFF-BP Fork-Big Piston çatalları bulunuyor. BFRC-lite,(Balanced Free Rear Cushion-lite) Showa’nın benzersiz “balance-free süspansiyon teknolojisi” basınç dengesindeki dalgalanmaları ve nitrojen gazı basıncını ortadan kaldıran hidrolik bir süspansiyon sistemidir. 

LiveWire, kontrolü ve performansı arttırmak için, 300 mm çapındaki çift diskleri kavrayan, Brembo Monoblock ön fren kaliperleri ile donatılmış. Sürüş sırasında, daha güvenli viraj alma özelliğine sahip Anti-Lock Fren Sistemi (ABS) ve Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) gibi elektronik ekipmanlar da eklenmiş. Model, HD / Michelin Scorcher lastikleri (180mm arka / 120mm ön) ile gelecek. Ayrıca LiveWire’ın performansını yedi adet seçilebilir sürüş modu ile ayarlayabilirsiniz. Bunlardan dördü fabrikada standart olarak ayarlanıyor, kullanıcının tanımlayabiliceği üç mod daha var.

LiveWire 2019

Teknoloji

Modeldeki renkli dokunmatik TFT ekran, Bluetooth bağlantısı, navigasyon, müzik ve daha fazlası için bir arayüz de sunuyor.

LiveWire’da kanatlı, dökme alüminyum muhafaza ile çevrelenmiş lityum iyon hücrelerden oluşan bir RESS (Şarj Edilebilir Enerji Depolama Sistemi veya ana batarya) bulunuyor. Ayrıca, ışıkları, kontrolleri, korna ve gösterge ekranını destekleyen 12 voltluk küçük bir lityum iyon pil de mevcuttur.

Şarj etme, modelin selesinin altında saklanmış bir güç kablosuyla standart bir ev prizine takılarak yapılabilir. LiveWire ayrıca bir Seviye 2 veya Seviye 3, DC Hızlı Şarj ile de şarj edilebilir. Uluslararası pazarlarda SAE J1772 konnektörü veya CCS2 – IEC tip 2 şarj konnektörü olarak geçiyor. LiveWire’i satan tüm Harley-Davidson bayileri DCFC ile bir şarj istasyonu sunacak.

LiveWire 2019

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap