Dünyanın İlk Karbon Fiber Motosiklet Pantolonu Rebel! Yerli Üretim

Karbon fiber teknolojisi bu kez korumalı bir motosiklet pantolonu Rebel ile buluştu. Motozırh tarafından İzmir’de üretilen Rebel’in sahip olduğu özelliklere bir göz atalım.

İzmir merkezli Kaymaz Endüstrileri’nin tescilli markası olan Motozırh, Ege Üniversitesinde TÜBİTAK desteğiyle Avrupa standartlarına uygun test ve analizler sonucunda geliştirdiği dünyanın ilk karbon fiber motosiklet pantolonu Rebel’i piyasaya sürdü.

Genel Bakış

Rebel modeli Dünya’nın ilk karbon fiber destekli, %100 yerli üretim olan motosiklet pantolonu olan Rebel’de; su iticilik, nefes alabilen kumaş tercihi için dry touch kumaş teknolojisi kullanıldı. En önemlisi ise sürtünme dayanımını oluşturmak ve sürtünmede oluşan ısıya karşı yüksek dayanım için %62 pamuk, %35 cordura ve %3 elastan kot kumaşa ek olarak karbon fiber kumaş kullanılarak profesyonel eller tarafından işlendi.

Olumsuz durumlarda darbelerin etkisinden korunmak ve sert cisimlerden zarar görmemek için sürtünme bölgelerinde SAS-TEC marka polimerik korumalar tercih edildi. Diz ve kalça için ikişer adet olmak üzere toplam 4 adet koruma kullanıldı. Ayrıca Rebel’de rüzgar önleyici kalkanlar, ykk fermuar, daha konforlu sürüş için yüksek bel, dar paça ve esnek kumaş özellikleri tercih edildi. Unisex özelliği ile kadınların ve erkeklerin rahatlıkla giyebileceği bahar mevsimleri, günlük kullanıma uygundur.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap