Ducati’nin İlk Elektrikli Motosikleti Yakında Gelebilir!

Ducati’nin elektrikli motosiklet üretip üretmeyeceği konusunda Ducati CEO’su Claudio Domenicali’dan önemli bir açıklama geldi.

Çoğu motosiklet üreticisi ilk elektrikli motosikletini üretti, tasarladı ve hatta seri üretime aldı. Bir gün içten yanmalı motorların üretimi son bulacak ve yerini tamamen elektrikli ve elektronik araçlara bırakacak. Dünya çapında başlayan elektrikli furyası, ulaşım için araç üreten her üreticinin girmesi gereken bir teknoloji haline geldi. 

Motosiklet sektöründe bile sadece elektrikli motosiklet üreten markaların bulunması, her motosiklet üreticisinin bu pazara yönelik motosiklet üretme zorunluluğunu getiriyor. Dünyanın ilk motosiklet markalarından biri olan Harley-Davidson, şu an elektrikli motosikletini üretti ve satmaya başladı.

Motosiklet endüstrisinin Ferrari’si olarak kabul edilen Ducati’de, bu zincirin bir halkası olmak zorunda. Ducati CEO’su Claudio Domenicali, İspanya’nın Aragon yarış pistinde geçen haftasonu Motostudent yarış etkinliğinin podyum kutlamalarında “Gelecek elektrik ve bunun üretimine başlamaktan çok uzakta değiliz” dedi. Ducati Vakfı tarafından desteklenen Bologna Üniversitesi’nin UniBo çaylak takımı, elektrik sınıfı yarışmasında üçüncü oldu. 

Elektrikli bir Ducati motosikletinin neye benzeyebileceği, şimdilik bir sır olarak kalıyor. Şirket performans odaklı spor bir motosiklet mi tercih edecek, yoksa ABD’li Zero Motorcycles’e benzer bir yolda mı olacak, henüz bilinmiyor. Ya da belki elektrikli bir Ducati scooter’ı göreceğiz?

İkonik Bologna markası, elektrikli motosikletinin ne olduğu konusunda bizi yoğun düşüncelere sokuyor. İlk elektrikli Ducati’nin neye benzemesini isterdiniz?

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap