Ducati ve Hero MotoCorp’un ortaklık kuracağı iddia edildi

Ducati’nin 300cc spor motosikletler için Hero MotoCorp ile ortaklık kuracağı iddia edildi.

Ducati ve Hero MotoCorp’un popüler 300cc segmentini ele alacak bir ortaklık kuracakları iddia ediliyor. İtalyan tasarımına sahip 300cc spor veya dualsport motosikletler nasıl olurdu?

Ducati’nin satış haberleri ortaya çıktığında Hero MotoCorp’unda ikonik İtalyan markasını satın almak istediği söylentileri internette uzun bir süre dolaştı. Ducati’nin Hindistan veya diğer gelişmekte olan ülkelerin üreticilerine yatırım yapması normal karşılanabilir. Şu sıralar çok popüler olan 300cc sınıfı tüm markaların hedefinde.Eğer Ducati Hero MotoCorp ile birlikte bir şeyler yapmaya karar verirse, giriş seviyesi premium motosikletler İtalya’da Ducati tarafından tasarlanır ve Hindistan’daki Hero tarafından üretilebilir. Bu, üretimi maliyetlerini düşük seviyede tutmaya yardımcı olur. KTM, Triumph ve BMW gibi diğer markaların şu anda Hindistan’lı üreticiler ile beraber çalışıyor. KTM ve Triumph, Bajaj ile. BMW ise TVS ile birlikte motosiklet üretiyor.

Yakında Ducati ve Hero MotoCorp  ortaklığında yapılmış tek silindirli giriş seviyesi bir motosiklet duyabilirsiniz. Bu model Naked’da olabilir. 

Bunları da sevebilirsiniz