Ducati Supersport modellerini geri çağırıyor!

Orta sınıf Ducati Supersport modelleri, aynalardaki görüntü kaybı sebebiyle geri çağrılıyor. 

Ducati, geri çağırmanın 2017 ve 2019 yılları arasında üretilen modellerden ve hem standart hem de Supersport S versiyonu dahil olmak üzere, 1,676 adet motosikleti etkilediğini belirtmiş. Bu adet, sadece ABD için bilinen sayı, Avrupa ve Türkiye’de satılanların sayısı bilinmiyor.

Türkiye’deki Ducati Supersport sahipleri, böyle bir sorunla karşı karşıya kalırsa yetkili bayii ile iletişime geçebilirler.

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından yayımlanan geri çağırma belgelerine göre, motor devirleri ile dişli pozisyonunun kombinasyonundan oluşan titreşimler, motosikletin aynalarının yansıma görünürlüğünü bozacak kadar fazla titremesine neden olabilir.

Sorun ilk olarak Eylül 2018’de Ducati Kuzey Amerika tarafından yapılan testler sonucunda tespit edilmiş . Bir Ducati Kuzey Amerika bayiisi, geri çağırma başlatılmasını belirterek 8 Kasım’da şirketi uyardı.

Ducati bayileri, geri çağrılan Supersports’a yeniden tasarlanan aynaları takacak. Yeni aynalarda, ayna camının arkasına titreşimin azaltılmasına yardımcı olacak bir takviye plakası bulunuyor. (aşağıda yeşil olarak gösterilmiştir) 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap