Ducati Streetfighter V4 Geri Çağrılıyor!

Ducati, Streetfighter V4 ve V4 S modellerini geri çağırdı. Şu an sadece ABD’de duyurulan geri çağırmanı resmî olmasa da tüm dünyayı kapsadığı söyleniyor.

Sorun, Streetfighter V4 volan dişlisinde oluşabilecek potansiyel bir metalurjik hatadan kaynaklanıyor. Üretici firma tarafından tespit edilen sorun, parça üzerinde çatlakların olduğu şeklinde belirtilmiş. Bu, Volan’ın ve kapağın kırılmasına, sonrasında yola sızacak yağın motosiklet sürücüsünün ve aynı zamanda diğer taşıt sürücülerinin hayatının tehlikeye girmesine neden olabilir.

Sorun, parça tedarikçisi Mitsuba Italia tarafından tespit edilmiş ve 30 Temmuz 2020’de Ducati Motor Holding’e iletilmiş. Mitsuba, Ducati’nin hangi motosikletleri geri çağırma işlemine sokacağını ve üretime uygun olmayan parçaların sayısını daha geç iletmiş. Bu ciddi anlamda potansiyel bir kusur.

Ducati, henüz küresel ağda veya Ducati fabrikasında herhangi bir müşteri şikayetine, yaralanmaya veya kazaya neden olan bu potansiyel kusur hakkında hiçbir rapor almadığını söylüyor.

Geri çağırmadan şimdilik sadece 156 birim Streetfighter V4 etkileniyor. Etkilenen tüm motosikletler hala bayi envanterinde olduğundan, Ducati bayileri volanlar üzerindeki üretim tarihlerini inceleyecek ve gerektiğinde değiştirecek. Bu geri çağırma 12 Ağustos 2020’de başlamış.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap