Ducati Panigale V4 yağ sızıntısı sebebiyle geri çağrılıyor!

Ducati, 1663 adet Panigale V4 modelini geri çağırıyor. Geri çağırma, 2018-2019 Ducati Panigale V4, V4 S ve V4 Speciale modellerini kapsıyor.

Şimdilik sadece ABD’de duyurulan geri çağırma, Ducati Kuzey Amerika tarafından yapıldı. Geri çağırma sebebinin, Panigale V4’ün yağ soğutucusundan kaynaklandığı belirtilmiş. Ducati, soğutucunun çıkış portunun çatlayabileceğini ve yağ sızıntısına sebep olacağını bildirmiş. 

Bu sızdırma, kaza riskine yol açabilir ve büyük sonuçlar doğurabilir. Ducati geri çağırmadan etkilenen V4 sahiplerine bir bildirimde bulunacak ve Ducati bayileri yağ soğutucusunu ücretsiz olarak değiştirecek. Bu geri çağırmanın 24 Ocak 2019’da başlaması bekleniyor.

Türkiye’de Panigale V4 modellerinden herhangi birine sahip olanların, yetkili Ducati bayisi ile iletişime geçmesini tavsiye ediyoruz. Bu geri çağırma ABD’de yayımlanmış olabilir, ama ülkemizde bu tür duyuruları yapan resmi bir kurum olmadığından, biz sizlere aktarıyoruz.  Yine de Ducati Panigale V4 sahiplerinin bayiye uğramasında fayda olacaktır.

Hatırlarsanız Panigale V4 daha önce Mayıs ayında geri çağrılmıştı. O geri çağırmada, yakıt sızıntısı sebebiyle 692 adet  Panigale V4, Panigale V4 S ve Panigale V4 Speciale vardı. Hatta bu sızıntı bir Panigale V4’ün yanmasıyla ortaya çıkmış ve sahibi ölümden dönmüştü.

Kaynak: Asphalt Rubber

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap