Ducati Panigale V4 Modelleri Tekrar Geri Çağrılıyor!

Belirli sayıda Ducati Panigale V4 modelleri üçüncü kez geri çağrılıyor. Ducati Kuzey Amerika tarafından yapılan geri çağırma bildirisinde, Panigale V4 modellerinin yakıt deposunda bir basınç problemi saptanmış.

Bu geri çağırmadan, 2017 yılından 2019 yılına kadar üretilen tüm Panigale V4 modelleri, toplamda ise 1.880 adet Panigale V4 Panigale V4, Panigale V4 S, Panigale V4 Speciale ve Panigale V4 R etkileniyor.

Geri çağırmaya neden olan sorunun ise, yakıt deposunda olduğu açıklanmış. Panigale V4 sahipleri yakıt almak için depo kapağını açarken, yakıtın aniden püskürmesine neden olabilecek aşırı miktarda basınçla karşılaşabilir.

Ducati Kuzey Amerika tarafından yayınlanan geri çağırmanın 13 Temmuz 2019’da başlaması bekleniyor.

Hatırlarsanız Ducati Panigale V4 modelleri daha önce iki kez, 2018 Mayıs ayında ve Aralık ayında geri çağrılmıştı. Mayıs ayındaki geri çağırmada, yakıt sızıntısı sebebiyle 692 adet  Panigale V4, Panigale V4 S ve Panigale V4 Speciale vardı. Hatta bu sızıntı bir Panigale V4’ün yanmasıyla ortaya çıkmış ve sahibi ölümden dönmüştü. Aralık ayında ise, 1663 adet Panigale V4 modeli geri çağrılmıştı. O Geri çağırmada, Panigale V4’ün yağ soğutucusundan kaynaklandığı belirtilmişti. Ducati, soğutucunun çıkış portunun çatlayabileceğini ve yağ sızıntısına sebep olacağını bildirmişti. 

Kaynak:  NHTSA

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap