Ducati Panigale gibi görünen Benelli TNT 300

Kim bilir daha neler göreceğiz; Benelli Panigale 300

Ducati Panigale 899 parçaları ile bildiğimiz Benelli TNT 300’ü, safkan olmayan bir İtalyan’a dönüştürmek böyle bir şey olsa gerek. Bu custom projesi Vietnam’da yapılmış ve gövde parçaları gerçek Ducati Panigale 899 grenajları ile değiştirilmiş. Şasi ve süspansiyon bileşenleri Benelli TNT 300’e ait.

LED farlar orijinal Panigale 899 modelinden kullanılmış ve sonucunda gerçek 899 Panigale ile aynı görünüme sahip bir motosiklet ortaya çıkmış. Birkaç Ducati Panigale meraklısı bile, gerçek model ile arasındaki farkları birbirinden ayırt edemeyebilir.

Değişimde yine Benelli motoru kullanılmış ve 899 motorundan gelen büyük 146 HP güç yerine 38 HP güç üretiyor. Daha küçük frenler, bu konu da gerçek 899 Panigale’ye baktığınızda bir şeylerin yanlış olduğunu anlayabilirsiniz. Egzoz sistemi (SC-Project) daha iyi ses çıkarır ancak güç değerleri arasındaki büyük boşluğu doldurmasına yardımcı olmaz.

Benelli TNT 300, fabrika çıkışı ile satılan diğer makinelere göre daha fazla montaj seçeneği sunan çıplak bir sokak motosikletidir. Sahibinin Panigale’ye sahip olma hayali, çok fazla uğraş gerektiren bir iş ortaya çıkarmış. Ben uzaktan görsem, Panigale olmadığını anlayamam.

Kaynak

Bunları da sevebilirsiniz