Ducati Motor 2017’de 736 milyon Euro’luk ciro yaptı!

Ducati Grubu: Büyüyen satış ve ciro sonuçlarını açıkladı.

Ducati Motor bu sabah yaptığı açıklamada, 2017 yılında 736 milyon Euro’luk ciro ve 51 milyon Euro kâr elde ettiğini duyurdu. 500 cc’den büyük motosiklet pazarının yüzde 3.5 oranında daralmasına rağmen, Ducati Motor dünya genelinde müşterilerine yaklaşık 59.000  motosiklet teslim etti.

Ducati Motor Holding CEO’su Claudio Domenicali: “Yeni ürünlere yatırım yapmak, stratejimizin sağlamlığını doğrulayan bir sonuç” dedi.

Bologna merkezli motosiklet üreticisi, son 10 yıldır kendini karakterize eden sürekli büyüme trendini gösteren, güzel sonuçlarla 2017’yi kapatmış. 2017 sonundaki cirosu 736 milyon avroya ulaşmış, bu da satışların son beş yılda yaklaşık % 30 oranında arttığını gösteren bir büyüme eğilimi olmuş.

Bu bilgiler Ducati Audi Group’un motosiklet segmentini temsil ettiği için, Audi Group finansal verileri Ingolstadt’daki AUDI AG genel merkezinde düzenlenen yıllık basın toplantısında paylaşıldı.

Ducati Motor Holding CEO’su Claudio Domenicali, “Bu güçlü performans, son yıllarda üstlenilen ürün geliştirme stratejisinin sağlamlığını doğrulamaktadır. 2017 yılında şirketin daha da geliştirilmesi için temelleri attık. Pazara yedi yeni model piyasaya sürdük. Ayrıca, 4 silindirli bir Ducati fabrika motosikleti olan Panigale V4‘ü sunduk ve Ducati’nin tek bir ürüne dönüşen en büyük yatırımının sonucunu aldık.

2017 ayrıca Scrambler serisinin daha da gelişmesini gördü. EICMA’da, tamamen yeni bir modeli sundu. Scrambler 1100, Ducati Scrambler dünyasına büyük motosiklet teknolojisi, performans ve yüksek kaliteli bir iş enjekte ederek yepyeni bir boyut kazandırdı” dedi.

Ducati Motor Holding’in CFO’su André Stoffels, “Sonuçların kalitesi Ducati’nin güçlü kârlılığı ve finansal dayanıklılığının altını çiziyor” yorumunu yaptı. “Ürün yeniliğine önemli ölçüde daha fazla yatırım, Ducati satış ağının küresel genişlemesi, hem ürünlerimizin ve hem de çekirdek süreçlerimizin dijitalleştirilmesi ve son olarak en önemlisi yarışa olan büyük bağlılığımız.” dedi

Bu arada Ducati Motor Holding’in toplam 1.570 çalışanı bulunuyor. Ducati satış ağında 90’ın üzerinde ülkede 780 bayilik varmış.

Kaynak: Ducati

Bunları da sevebilirsiniz