Ducati Monster ailesi 25 yaşında!

Ducati Monster 25. Yılını Kutluyor.

Ducati Monster, 25. yıl dönümünü kutluyor ve bu vesileyle İtalyan markası bir Monster buluşması düzenleyecek. İlk Monster, ilk kez 1992’de Köln’deki “Intermot” uluslararası motosiklet fuarında tanıtıldı ve 1993 yılında piyasaya sürüldü.

Etkinlik, Fransa’da 24 Mart öğleden sonra Le Castellet’deki “Paul Ricard” pistinde düzenlenecek. “Sunday Ride Classic 2018” koleksiyoncuların motosikletlerine adanmış uluslararası bir etkinlik olacak. Ducati, Avrupa DOC’lerini (Ducati Owners Clubs), yıl dönümünü kutlamak için bir yarış pistinde geçit töreni yapmak üzere Monsteristi’yi bir araya getirdi. Bu huzur dolu sürüşüne katılmak için, yalnızca kayıt olmak gerekiyor. Pist,  tüm Monster sahiplerine açık.

Monster tam 25 yıl önce, 5 Mart’ta ilk Bologna’daki Ducati üretim hattından çıktı. Yıl dönümünü kutlamak için orijinal bir Monster 900 MY1993 Ducati Müzesinde sergileniyor.

Dünyanın en büyük Ducati etkinliği olan 2018 Dünya Ducati Haftası, iki yılda bir düzenlenen Ducati, ilk çıplak motosikletinin 25. yıl dönümünü kutlamayı amaçlayan pek çok etkinlik yapmayı planlıyor. Etkinlik, Misano Adriatico’daki Marco Simoncelli Misano pistinde 20, 21 ve 22 Temmuz 2018’de yapılacak.

 

Bunları da sevebilirsiniz