Ducati Diavel 1260 Materico, Milano Tasarım Haftası’nda Tanıtıldı

Özel tasarım Ducati Diavel 1260 Materico, Milano Tasarım Haftası’na özel çıkış yaptı. Ducati, bu tasarım haftasına özel “Beautiful Boldness/Visionary Design” konulu bir etkinlik düzenledi.

Ünlü tasarımcıların yer aldığı bu etkinlikte, tasarımda güzellik ve cesaret ile ilgili konuşmalar yapıldı. Etkinliğe: Andrea Ferraresi (Ducati tasarım başkanı), Mitja Borket (Lamborghini tasarım başkanı), Walter De Silva (eski Baş Tasarımcı VW Grubu), Woody Yao ve Maha Kutay ( Zaha Hadid Design ortakları), Piero Misani (Pirelli Ar-Ge Direktörü) ünlü tasarımcı Tom Dixon katıldı. Ve aynı zamanda gazeteci Michele Lupi tarafından yönetilen bu etkinlik, yeni “Manzoni” adlı bir mekanda düzenlendi.

Motosikletlerinin tasarımı ve karakteri Ducati için temel bir değerdir ve Milan Tasarım Haftası’na katılım bunun somut bir kanıtıdır. Diavel 1260 Materico, Ducati’nin “Beautiful Boldness/Visionary Design” adlı tasarım vizyonunun şimdilik son örneğidir.

Daha önce de iki kez Red Dot Tasarım ödülünü kazanan Ducati’nin, 2019’daki Red Dot Tasarım ödülü yeni Diavel 1260 modeline verilmişti. Ducati daha önce 2013 yılında 1199 Panigale modeliyle ve 2016 yılında XDiavel S modeliyle ünlü Red Dot Tasarım ödülüne layık görülmüştü.

“Ducati Tasarım Direktörü Andrea Ferraresi, bu özel konsepti sunarken, Diavel 1260’ımızı her zamankinden daha cüretkar ve orijinal yaparak, inanılmaz sanatsal ve yaratıcı Milano Tasarım Haftası’na da saygı göstermek istedik”dedi.


Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap