Dakar Rallisinde İspanyol Joan Barreda Birinci! 2. Etap

Dakar Rallisinde Heyecan Sürüyor.

Büyük bir heyecan ile süren Dakar Rallisini, sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. 2. Etapta  İspanyol Joan Barreda birinciliğe ulaştı.

Rallinin ikinci etabı, Peru’nun Pisco kentinde 267 kilometrelik etapta yapıldı. Monster Energy Honda takımından Joan Barreda Bort, 2 saat 56 dakika 44 saniyede bitirdiği ikinci etapta birinci oldu.

İspanyol yarışçıyı, 2 dakika 54 saniye geriden gelen Adrien Van Beveren, 4 dakika 24 saniye geriden de Matthias Walkner takip etti.

Dakar’ın 3. etabı, Peru’nun Pisco ile San Juan de Marcona kentleri arasında bulunan 296 kilometrelik etapta düzenlenecek. 

Joan Barreda Bort’un Dakar ile ilgili görüşleri;

“Dakar’da asla basit adımlar yoktur. Sadece farklı adımlar. Stratejimizi geliştirmeliyiz. Büyük olasılıkla, Peru kum tepelerinde iz aşamalardan çok daha fazla pilot katıldı. İyi yerleştirilmiş çıkış ve daha fazla seçenekle bu beş günün doğru bir şekilde yönetilmesi gerekecek. Motosiklette istikrarlı ve motorun bazı noktaları iyileştirmek için gaz kolu tepkisi gibi bazı şeyleri değiştirdik. Çok zor çalışan çok rekabetçi bir motosiklet.”

 

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap