Dakar 2019: Şampiyon Toby Price, KTM için Gelenek Bozulmadı!

2019 Dakar Rallisinin şampiyonu Red Bull KTM pilotu Toby Price oldu. Böylelikle KTM Dakar Rallisi’ndeki 18. Şampiyonluğuna ulaştı.

Aynı zamanda 2016 Dakar Rallisinin de şampiyonu olan Toby Price, beşinci kez katıldığı Dakar Rallisinde 2. şampiyonluğuna ulaştı. KTM, Toby’nin bu zaferi ile birlikte 2000 yılından bu yana yapılan tüm Dakar Ralli yarışlarının tamamını kazanmış oldu.

Toby Price bileğindeki soruna rağmen büyük bir istikrarla Dakar 2019 şampiyonu olmayı başardı. Dakar 2019’un başında Monster Enery Honda takımından Joan Barreda öne çıkmıştı. Barreda daha sonra kaza yaparak yarış dışı kaldı. Sonra bir Honda pilotu daha kaza yaptı ve 2 pilotta motor sorunu sebebiyle bırakmak zorunda kaldı. Böylelikle Honda için Dakar 2019 erken bitti.

Dakar 2019’un 1. etabını Monster Enery Honda pilotu Joan Barreda, 2. etabını da Red Bull KTM pilotu Matthias Walkner kazanmıştı. Barreda üçüncü etapta kaza yaparak yarış dışı kaldı. 3. etabın galibi Yamalube Yamaha pilotu Xavier de Soultrait oldu. 4. etabın galibi Honda’dan Ricky Brabec ve 5. etabın galibi de Sam Sunderland oldu.

6 etabın galibi Husqvarna’dan Pablo Quintanilla, 7. etapta yine Sam Sunderland, 8. etapta Matthias Walkner ve 9 etapta Michael Metge birinci oldu.

Toby Price, son etaba kadar istikrarlı sürüşünü devam ettirdi ve 10. son etabı kazanarak KTM’ye 41. Dakar Rallisinde 18. Şampiyonluğu getirdi.

Dakar 2019 Sonuçları;

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap