Daha Ucuz Ve Daha Pratik Hava Yastığı Koruması: Yeni Dainese Smart Ceket

Dainese Smart Ceket (yelek) D-air hava yastığı korumalı ürün serisinin ucuz ve daha kolay kullanıma sahip motosiklet ekipmanı olarak piyasaya sürüldü.

İtalyan üretici MotoGP’de kullandığı bu teknolojiyi halkın kullanıma açtı. Aslında Dainese’nin D-air serisinde birçok model çeşitliği var ama bu yeni yelek sadece GP yarışçıları için üretiliyordu. Dainese Smart Ceket ya da yelek, tek parça olarak satışa sunulacak. Yani ürünü kullanmak için başka bir Dainese montu almanıza gerek yok.

Smart Ceket’in en önemli artısı, “şu an kullandığınız motosiklet montunun altına ve üstüne, sadece t-shirt üstüne veya tulumun altına kolayca giyilebiliyor olması” olarak öne çıkıyor. Oldukça kullanışlı ve basit bir tasarıma sahip olan yelek, aynı zamanda 7 adet sensöre sahip. Motosiklete bağlı herhangi bir kablo veya bağlantısı olmadan, tamamen otomatik bir beyni bulunan ceket, Dainese’ye göre sürücünün çevresinde olan her şeyi algılıyor ve analiz ediyor. Tüm bunları saniyede 1.000 kez izlemek ve işlemek için yedi adet sensöre sahip.

Erkek ve kadın olmak üzere iki versiyonda satışa çıkacağı belirtilen Smart Ceket’in her bir versiyonu altı farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacak. Yine Dainese’ye göre sıcak veya yağmurlu hava koşullarında, hem havanın geçmesini sağlıyor hem de su geçirmiyor. Aynı zamanda üzerinizde değilken bir çantada, kutuda veya sırt çantasında kolayca saklayabilir ya da taşıyabilirsiniz.

Tek şarj ile 26 saat kullanım ömrüne sahip olan Smart Ceket’in yanında hızlı şarj adaptörü de olacak. Bununla birlikte hava yastığının değişimini yine Dainese mağazasında yaptırabilirsiniz. Yine İtalyan üreticiye göre Smart Ceket sırt koruması, 7 adet sert kabuklu Seviye 1 sırt korumalarıyla aynı seviyede koruma sağlıyor.

Gelecek ay satışa sunulacağı belirtilen Smart Ceket’in Avrupa fiyatı €599 olarak belirlenmiş. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorum yap