Cosmo Kask Fren Lambası

Cosmo Connected tasarımı, CES Las Vegas 2016’da ödüllü bir kurum olan Elium Studio tarafından hazırlandı. Ve Cosmo Connected kask aydınlatmasının patenti 151 ülkede yayınlandı.

Cosmo Connected, hareket halindeki sürücülerin fiziksel güvenliği için uzmanlaşmış bir Fransız girişimidir. Cosmo Kask Fren Lambası, bir mobil uygulama ile ilişkilendirilen ilk çıkarılabilir kask fren lambasıdır.

Cosmo Connected, hareketlilikler için tasarlanmış bir teknolojidir. Motosiklet, bisiklet, kayak, binicilik, doğa sporları ve daha birçok alanda kullanıma sunulmuştur. Yanıp sönme modu, motosiklet sürücülerinin kötü hava koşullarında ve yollarda daha görünür olmasını sağlamaktadır.

İyi Yönleri

Motosikletçilere sıklıkla arkadan çarpılıyor. Özellikle kavşaklarda görünürlüğümüzü geliştirebilecek iyi bir şey olmalıydı. Cosmo’nun bu kask-monteli fren ve stop lambası, USB şarj edilebilir 900mAh Lityum-İyon bataryası ile, fonksiyonlarını kontrol etmenize, harita ile sürmenize ve hatta seçilen üç kişiyle iletişim kurmanıza ya da acil servislere mesaj göndermenize olanak veren tam bağlı mobil uygulama ile çok şey vaat ediyor. 145 gram ağırlığa sahip.

İvmeölçerler ve jiroskoplar sayesinde, frenleme kuvvetlerini algılar ve frenleme bitinceye kadar ışığı yanmaya devam eder. Mobil uygulaması basit bir kullanıma sahip.

Cosmo Moto ürününün fiyatı web sitesinde 119 € olarak gözüküyor. Aynı zamanda şurada satılıyor. 

Bunları da sevebilirsiniz