Çinliler: CFMoto 400GT Sport Tourer ortaya çıktı

Çinli motosiklet üreticisi CFMoto, yeni 400GT Sport Tourer modelini tanıttı.

Çinli motosiklet üreticisi CFMoto, CFMoto 400GT olarak adlandırılan yeni bir spor motosikleti piyasaya çıkardı. 400GT, 400 cc’lik paralel ikiz motorunu CFMoto 400NK ile paylaşıyor, maksimum gücü 9,500 devirde 42,2 hp beygir ve 7,650 devirde 34.4 Nm’lik maksimum tork üretiyor. Ayrıca maksimum 155 km hıza ulaştığı belirtilmiş.

Yakıt enjeksiyonlu motor, 11.1: 1 sıkıştırma oranına sahip ve altı vitesli şanzımana bağlanmış. Yakıt kapasitesi 17 litre olan 400GT, uzun mesafeleri kapsayacak şekilde inşa edilmiş.

Video;

Stil: modelin spor tur kimliğiyle tam uyumlu ve iki LED far ile geniş bir cephe kaplamasına monte edilmiş aynaları içerir. 210 kiloya kadar beklenen bir boş ağırlığı ile 400GT hafif bir gezici değil gibi görünüyor. Modelin ön tekerleğine çift disk yerleştirilmiş ve teleskopik ön süspansiyon ve standart ABS özelliklerine sahip.

KTM, CFMoto ile geçtiğimiz yıl başlayan % 51’lik hissesine sahip olduğu bir ortaklık kurdu. KTM, Çin’deki motosiklet modellerini birkaç yıldır CFMoto ile işbirliği içinde pazarlamaktadır ve CFMoto, Çin’deki KTM motosikletlerini dağıtmaktadır. Bu ortaklık, CFMoto’nun da birlikte çalıştığı bir dizi KTM modeli ve kardeşi Husqvarna’nın ürünlerini tasarlayan tasarım firması Kiska’nın hizmetlerinden yararlanıyor.

CFMoto, Çin’den tanınmış motosiklet üreticilerinden biri olarak biliniyor ve 1989’dan beri çeşitli iki tekerlekli ve ATV modelleri geliştiriyor. CFMoto, 1.500’den fazla şirketle ortaklıklar kuruyor ve KTM bağlantısı da CFMoto’ya bir güç veriyor. Ayrıca Bajaj Auto’da, KTM’nin yüzde 48 hissesine sahip. Yeni 400GT’nin Avrupa’da da pazarlanması ve satılması bekleniyor.

Bunları da sevebilirsiniz